logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Protipožiarne nátery konštrukcie


Protipožiarne nátery Hempacore AQ 48860

Protipožiarny náter Hempacore AQ 48860 je možné aplikovať vo výrobe aj na stavbe oceľovej konštrukcie. Tento náter sa môže použiť pre korozívne prostredia C1 a C2 podľa normy ISO 12944 spolu s podkladovým a vrchným náterom.

Špeciálny náter sa používa ako protipožiarna ochrana pre uhlíkovú alebo žiarovo pozinkovanú oceľ. Pozinkované oceľové konštrukčné prvky sa musia pred samotnou aplikáciou protipožiarneho náteru dostatočne očistiť a odmastiť.

Postup pri aplikácii protipožiarneho náteru na oceľovú konštrukciu

Najprv sa oceľová konštrukcia natrie základným náterom s hrúbkou 100 mikrónov, potom sa povrch dobre očistí, odmastí vysokotlakovou vodou. Pred nanesením protipožiarneho náteru sa musí povrch konštrukcie dostatočne vysušiť. Na nanesenie protipožiarneho náteru sa výrobok musí dobre premiešať.

Protipožiarny náter sa musí nanášať len na základný náter, nikdy nie na samotnú oceľovú konštrukciu. HEMPACORE AQ 48860 by sa mal nanášať na oceľový povrch pri teplote od 5 °C do 40 °C tak, aby minimálna teplota bola vždy aspoň 3 °C nad teplotou rosného bodu.

Pri nanášaní náteru musí byť plocha dostatočne vetraná, aby náter mohol dobre vyschnúť. Ak sa vyžadujú dva ohňovzdorné nátery, musia sa nanášať v rovnakej hrúbke.

Vrchný náter sa na konštrukciu nanáša po úplnom vyschnutí a je potrebné venovať osobitnú pozornosť ochrane konštrukcie pred vlhkosťou a kondenzáciou. Čas schnutia sa líši v závislosti od teploty, hrúbky vrstvy a ďalších podmienok schnutia. Za predpokladu dobrého vetrania prostredia pri teplote 20 °C schne náter v hrúbke 750 µm približne 8 hodín.

Takto natreté oceľové konštrukcie môžu byť vystavené podmienkam prostredia C2 podľa normy ISO 12944.

Protipožiarny náter sa môže nanášať buď striekaním, alebo štetcom či valčekom. Počas procesu natierania je vhodné priebežne merať hrúbku náteru. Po aplikácii sa hrúbka náteru meria ešte na suchej konštrukcii. Na meranie sa používa špeciálny elektronický náterový prístroj. Po určení požadovanej hrúbky sa na konštrukciu nanesie vrchný náter.

Vlastnosti protipožiarneho náteru HEMPACORE AQ 48860

Špeciálny protipožiarny náter HEMPACORE AQ 48860 je jednozložkový vodou riediteľný spevňujúci náter bez obsahu chlóru na ochranu oceľových konštrukcií priemyselných hál, športových hál, predajných hál atď. pred požiarom. Je vhodný na oceľové profily I a poskytuje protipožiarnu ochranu konštrukcie až na 60 minút.

Náter je k dispozícii v bielej farbe a v konečnom matnom vyhotovení.

Náter je vhodný na nové oceľové konštrukcie, ako aj na renováciu starších konštrukcií.

Protipožiarny náter HEMPACORE AQ 48860 poskytuje účinnú protipožiarnu ochranu pre oceľové nosníky a stĺpy všetkých typov profilov.

Výhody protipožiarneho náteru HEMPACORE AQ 48860 pre oceľové konštrukcie:

  • spoľahlivosť náteru
  • rýchle schnutie náteru na oceľovej konštrukcii
  • kompatibilita s rôznymi základnými a vrchnými nátermi
  • vysoká účinnosť
  • rýchle schnutie náteru
  • bez prchavých organických látok