logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montované autosalony, autoservisy, STK


Montované autosalóny patria medzi skvosty montovaných hál. Ich architektonické riešenie dáva priestor na tvorivú prácu ich autorov.

Výsledkom sú moderné a zaujímavo riešené oceľové haly, ktoré určite zaujmú vodičov nielen vystavenými vozidlami.

Hlavné vlastnosti montovaných autosalónov:

 • Architektonicky zaujímavý dizajn montovaných autosalónov
 • Sklenené fasády autosalónov
 • Hliníkové okná v montovanom autosalóne
 • Reprezentatívny vstup do autosalónu
 • Dokonalé osvetlenie montovaného autosalónu vo dne aj v noci
 • Strecha haly s podkrovím
Ak máte záujem o dodávku montovaného autosalónu alebo servisnej haly, kontaktujte nás na telefónnom čísle +421 702 107 815 alebo e-mailom na adrese poptavky@unihal.cz, prípadne vyplňte dopytový formulár.

Dispozícia montovaného autosalónu

Dizajnové riešenie autosalónu

Montované autosalóny sa navrhujú veľmi individuálne a atypicky podľa zaujímavého riešenia architekta.

 • Prefabrikovaným autosalónom dominujú veľké presklené hliníkové fasády s reprezentatívnym vstupom.
 • Predná strana showroomu je určená na vystavenie automobilov s dostatočným priestorom na manipuláciu a servis.
 • Prefabrikovaný autosalón je často prepojený so servisnou halou a kanceláriami.
 • K montovanému autosalónu je možné pristaviť aj poschodie, aby sa v ňom mohli umiestniť ďalšie kancelárie.
 • Podlaha haly je zvyčajne vytvorená z oceľových nosníkov s podlahovou konštrukciou z trapézových plechov, CETRIS dosiek a podlahovej vrstvy.

Technické riešenie montovaného autosalónu

Primárna konštrukcia montovaného autosalónu je rámového typu z valcovaných profilov a rámového modulu s dĺžkou 5-6 metrov. Oceľová konštrukcia montovaných autosalónov je kotvená do betónových pätiek alebo mikropilót závitovým spôsobom z dôvodu veľkých výkladov a ich zabezpečenia proti prasknutiu.

Strecha autosalónov je osadená v šikmej aj sedlovej streche s miernym sklonom 2° a atikou na prekrytie strešného riešenia. Strecha je zateplená skladaným plášťom z fólie SIKA, 200 mm polystyrénu a trapézového plechu. Tento skladaný strešný plášť je najvhodnejší pre strechy autosalónov s nízkym sklonom z dôvodu ľahkého odtoku vody. Odvod vody je riešený pomocou odvodňovacích žľabov.

Zasklená hliníková fasáda v bočných častiach autosalónu je vyrobená z hliníkových profilov ALUPROF s dvojitým zasklením a možnosťou doplnenia protislnečného faktora. Požiarna odolnosť takéhoto skla je 30 minút. Spodné časti okien môžu byť vyrobené z bezpečnostného skla Connex. K dispozícii je aj trojsklo alebo akustické sklo.

Celé plochy fasády montovanej haly sú opláštené sendvičovými panelmi alebo kazetami Alucobond. Odporúčané farby sú odtiene striebornej RAL 9006, RAL 9007 alebo tmavej RAL 7016. V prednej časti montovanej haly odporúčame umiestniť reprezentatívny vchod s reklamou automobilky, ako aj reklamný pylón pred autosalónom.

Interiér montovaného autosalónu je možné podľa vkusu a želania investora vymurovať, omietnuť sadrokartónom alebo ponechať ako priznanú konštrukciu.

Podlaha v montovanom autosalóne je zvyčajne z keramickej dlažby a lešteného betónu.

Dostatočné osvetlenie montovaného autosalónu sa dosahuje veľkými výkladmi, a v streche je možné inštalovať strešné okná, ktoré zabezpečia maximálne osvetlenie vzdialenejších častí interiéru. Umelé osvetlenie haly zabezpečujú žiarivky, alebo výbojky.