logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Zloženie montovanej haly


Konštrukcia montovaných hál je naše know-how, ktoré zaručuje rýchlosť, kvalitu a dobrú cenu

Základom montovanej haly je:

Oceľová konštrukcia haly

Oceľovú konštrukciu haly tvoria oceľové rámy, ktoré tvoria nosné oceľové stĺpy, oceľové strešné prievlaky a oceľové rampy, ktoré spevňujú spojenie medzi stĺpmi a strešnými prievlakmi. Jednotlivé oceľové rámy sú zosilnené oceľovými nosníkmi v streche a bočnej časti haly a spojené sústavou oceľových priehradových väzníkov. Nosné rámy sú od seba vzdialené približne 6 metrov. Šírka haly má veľký vplyv na typ použitej ocele. Najčastejšie sa používajú valcované profily IPE 160-IPE500. Na správny výpočet haly je potrebné poznať rozmery haly, zaťaženie snehom, poveternostné podmienky a ďalšie vplyvy na zaťaženie haly. To všetko vypočíta a navrhne podľa platných noriem statik.

Oceľové konštrukcie pre haly vyrábame v našom modernom výrobnom závode v Otrokoviciach. Vyrábame oceľové konštrukcie do šírky 40 metrov bez podpery a nad 40 metrov s podperou, a neobmedzenou dĺžkou. Naši zamestnanci majú bohaté a dlhoročné skúsenosti s výrobou rôznych typov konštrukcií.

Jednotlivé rámy oceľovej konštrukcie sú doplnené o väzníky, pažnice alebo podhľady pod značkou METSEC. Ide o sofistikovaný systém tenkostenných prvkov Z väzníkov, C podhľady a M podhľady. Tento systém dodáva našej spoločnosti výrobca Voestalpine Profilform z Vyškova. Priečniky sa zvyčajne umiestňujú vo vzdialenosti 1,5 m až 2 m od seba a maximálne rozpätie priečnikov je do 15 m.

Prefabrikované opláštenie haly

Montované haly zatepľujeme sendvičovými panelmi alebo oplášťujeme haly nezatepleným trapézovým plechom, ak ide o nezateplenú halu.

Konštrukcie oplášťujeme najkvalitnejšími sendvičovými panelmi na českom trhu. Ide najmä o kvalitné sendvičové panely Balex, Ruukki, Kingspan. Naši dodávatelia majú všetky certifikáty kvality a dbajú na výskum a neustály vývoj kvality panelov. Sendvičové panely sú najideálnejším izolačným materiálom pre priemyselné stavby, a to nielen pre ich priaznivú cenu, ale aj pre veľké výhody, ktoré panely majú. Ide najmä o vysokú kvalitu materiálu, vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, rýchlu montáž, vysokú požiarnu odolnosť, zdravotnú nezávadnosť, jednoduchú údržbu a parotesnú ochranu, a širokú škálu farieb, a profilov. Sendvičové panely sa na konštrukciu upevňujú pomocou samovrtných a samorezných spojovacích prvkov, skrutiek a nitov.

Na opláštenie nezateplených hál odporúčame nezateplené trapézové plechy v širokej škále farieb. Plechy nakupujeme najmä od spoločností CB Profil a.s. a Acelormittal Construction CZ s.r.o. Opláštenie realizujeme plechmi s nadštandardnou hrúbkou - strešné plechy majú hrúbku 0,7 mm a bočné plechy 0,63 mm. Tento typ opláštenia sa zvyčajne kladie vertikálne a plechy sa pripevňujú k bočným paženiam oceľovej konštrukcie.

K profilu je možné dodať aj svetlotvrdnúci laminátový plech v tvare trapézu na strešné, alebo bočné osvetlenie montovanej haly.

Výplne otvorov v montovanej hale

Priemyselné sekcionálne brány

Priemyselné brány sa používajú v montovaných halách rôznych rozmerov a farebných kombinácií, osvetlenia alebo spôsobov ovládania. Rozmery sa prispôsobujú želaniam zákazníka a účelu stavby. Spravidla dodávame brány do šírky 7 m a výšky 5,5 m, pri väčších rozmeroch odporúčame posuvné brány. Veľkou výhodou týchto brán je najmä veľmi jednoduché ovládanie vďaka spoľahlivému pohonu typu Gfa a ovládaniu impulzným tlačidlom. Farbu a typ brány je možné prispôsobiť farbe a profilu fasády haly. Sekcionálne brány získavame od špičkových firiem v odbore na základe dlhoročnej spolupráce.

Plastové okná a dvere

Pre každý typ haly navrhujeme individuálne osvetlenie. Plastové okná sú vhodné najmä do administratívnych, predajných a výrobných hál, kde sa vyžaduje dostatok denného svetla. Najmä pre výrobné haly alebo sklady odporúčame pásy plastových okien po stranách haly s viacerými otvormi, čo je pre investorov veľmi úsporné a obľúbené riešenie.

Plastové okná a dvere nakupujeme od dodávateľov na základe dobrej a dlhodobej spolupráce a máme overenú vysokú kvalitu. Plastové okná dodávame s 5- alebo 6-komorovými profilmi. Môžu byť pevné, otváravé alebo s mikroventiláciou. Zvyčajne berieme biele okná, ale za príplatok sú k dispozícii aj sivé, červené alebo modré varianty.

Hliníkové okná

Hliníkové okná sú veľmi reprezentatívne a vyniknú najmä v autosalónoch, administratívnych a predajných halách. Vynikajú predovšetkým vysokou pevnosťou, moderným dizajnom a luxusným vzhľadom. Hliníkové okná možno doplniť hliníkovými dverami alebo vstupnými bránami.

Oceľové dvere a brány

Okrem štandardného sortimentu sekcionálnych brán a plastových okien možno do nezateplených hál inštalovať aj oceľové dvere a oceľové brány. Dodávame bežné dvojkrídlové brány s ručným ovládaním a výklopnými krídlami.

Priesvitné pásy zo sklených vlákien

Do nezateplených hál odporúčame presvetlenie pomocou kalených, bočných alebo strešných presvetľovacích pásov zo sklených vlákien rovnakého profilu ako trapézový plech opláštenia.

Strešný hrebeňový svetlík

Strešný hrebeňový svetlík odporúčame najmä na vnútorné osvetlenie výrobných hál, skladov alebo predajných priestorov. Strešné svetlíky zabezpečia v hale nadbytok denného svetla a zabezpečia úspory na umelom osvetlení haly. Hrebeňové svetlíky sa zvyčajne dodávajú s otvorom a senzorom dažďa a vetra. Svetlíky sa ideálne odporúčajú v šírke 3 metre a v neobmedzenej dĺžke. Ideálna dĺžka strešného okna by mala byť taká, aby strešné okno bolo od rámu k rámu.