logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Výroba oceľových konštrukcií


Naša spoločnosť má vlastnú výrobu oceľových konštrukcií v moderne vybavenej výrobnej hale so skúsenými a špecializovanými zváračmi, ktorí majú všetky potrebné oprávnenia a certifikáty kvality práce.

Aké oceľové konštrukcie vyrábame?

  • Rámové konštrukcie
  • Priehradové konštrukcie
  • Iné špecifické konštrukcie

Naša spoločnosť sa špecializuje najmä na výrobu primárnych rámových oceľových konštrukcií, ktoré pozostávajú z oceľových stĺpov, paždíkov, rámp a väzníkov. Ide o ekonomický a veľmi jednoduchý systém oceľových konštrukcií, ktorý je v súčasnosti najžiadanejší na trhu montovaných hál.

Každá primárna konštrukcia je zvyčajne doplnená strešnými väzníkmi METSEC alebo bočnými oceľovými stojkami, na ktoré sa montuje strešný a bočný plášť. Ide o veľmi efektívny systém montovaných hál, ktorý sa používa napríklad na výrobné haly, administratívne haly, sklady alebo predajne.

Postup výroby oceľovej konštrukcie

Výroba vychádza z výstupov projekčnej práce projektantov, ktorí pracujú v modernom 3D modelovacom programe TEKLA Structures, ktorý presne generuje podklady pre bezchybnú výrobu.

Na výrobu primárnej oceľovej konštrukcie - čo sú oceľové rámy - sa ako vnútorné podpery najčastejšie používajú oceľové I-nosníky alebo HEA. Naše haly sú väčšinou konštruované z profilov I 160-400 a ocele kvality S235 alebo S355.

Naši zámočníci narezávajú jednotlivé profily na požadované rozmery a diely podľa projektu pomocou reznej píly a jednotlivé narezané diely sa pribíjajú. Potom sa jednotlivé kusy a vypálené plechy zvárajú na požadované diely. Tieto diely sa natierajú základným a vrchným náterom alebo pozinkujú podľa želania investora, ak má byť konštrukcia umiestnená v agresívnejšom prostredí. Oceľovú konštrukciu je možné natrieť aj protipožiarnym náterom Plamostop-P9, ktorý zabezpečí požiarnu odolnosť konštrukcie po dobu 30 minút. Takto upravené oceľové rámové profily sú určené na prepravu na stavbu, kde sa jednotlivé diely jednoducho priskrutkujú a spoje sa utesnia.

Ak investor požaduje výrobnú halu so žeriavovou dráhou - dodávame konštrukciu prispôsobenú na inštaláciu žeriavu.

Ostatné zámočnícke práce

Okrem oceľových konštrukcií sme schopní dodať všetky zámočnícke výrobky, ako sú oceľové schodiská, zábradlia, nepremontované brány, vonkajšie posuvné brány a iné brány, mreže, úpravy existujúcich konštrukcií a ich rekonštrukcie.