logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Sendvičové panely


Sendvičové panely sú prvotriednym izolačným materiálom, ktorý sa teší čoraz väčšej obľube na trhu s montovanými priemyselnými halami na celom svete.

Prečo si vybrať opláštenie zo sendvičových panelov?

  • Tepelné vlastnosti
  • Šetrné k životnému prostrediu
  • Pevnosť
  • Protipožiarne vlastnosti
  • Jednoduchá údržba
  • Trvanlivosť

Toto je len malý zoznam širokej škály ďalších výhod, ktoré majú sendvičové panely.

Sendvičové panely sú vyrobené z tuhého polyuretánu, ktorý má jednu z najnižších vodivostí zo všetkých izolantov. Uzavretá bunková štruktúra izolačného jadra zabezpečuje vynikajúce tepelné vlastnosti. Sendvičové panely sú vhodné do všetkých priemyselných hál - či už ide o výrobné haly, športové haly alebo chladiarne, kde sa udržiava presná vnútorná teplota požadovaná funkciou haly pri veľmi nízkych nákladoch na vykurovanie alebo chladenie haly.

Tuhý polyuretán zabezpečuje maximálnu pevnosť panelu, ktorá je v oceľových halách veľmi žiaduca z dôvodu úspory na oceľovej konštrukcii. Optimálna vzdialenosť medzi stĺpmi je 6 metrov, čo je úplne postačujúce na ukotvenie panelov.

Vynikajúce požiarne vlastnosti sendvičových panelov vďaka neustálemu výskumu a vývoju posúvajú tento stavebný prvok stále vyššie na rebríčku obľúbenosti. Vďaka prísadám, ktoré sa primiešavajú do polyuretánu, má sendvičový panel vynikajúce protipožiarne vlastnosti.

Sendvičové panely sú zdravotne nezávadné a bezpečné pri manipulácii a používaní a sú vhodné do potravinárskych hál, chladiarní a mraziarní, najmä vďaka jednoduchej údržbe. Okrem toho sa v montovanej hale opláštenej sendvičovými panelmi nerozmnožujú baktérie, huby a plesne, čo sa v potravinárskom priemysle vzhľadom na vysoké hygienické požiadavky vyžaduje najviac. Sendvičové panely sú paropriepustné vďaka uzavretej bunkovej štruktúre polyuretánu.

Počas svojej životnosti prefabrikované haly neuvoľňujú žiadne škodlivé plyny, ani sa nevyplavujú do okolitého prostredia. Tým, že sú výborným izolantom, prispievajú k zníženiu emisií oxidu uhličitého tým, že šetria energiu na vykurovanie alebo chladenie haly.

Hmotnosť panelov je relatívne nízka, čo umožňuje navrhovať oceľové konštrukcie ľahšie, čo výrazne prispieva k zníženiu investičných nákladov na výstavbu haly. Dokonca aj preprava panelov je zabezpečená s veľmi dobrým využitím ložnej plochy a montáž je vďaka nižšej hmotnosti veľmi rýchla a operatívna.

Výroba sendvičových panelov sa riadi normami kvality ISO, čím sa zaručuje vysoká kvalita inštalovaného opláštenia s dlhodobou využiteľnosťou.

Sendvičové panely s jadrom z tuhého polyuretánu zabezpečia niekoľkonásobne vyššiu úsporu paliva na vykurovanie, ako je množstvo paliva spotrebovaného na výrobu týchto panelov, to je veľmi pozitívny faktor úspory energie.

Sendvičové panely sú v súčasnosti jedinečným materiálom, ktorý sa ideálne hodí na všetky montované haly, sklady, obchody, nákupné centrá alebo administratívne budovy. Spája v sebe vynikajúce vlastnosti od nízkej tepelnej vodivosti až po dlhú životnosť. Stenové aj strešné sendvičové panely predstavujú ekonomické a trvanlivé riešenie opláštenia pre všetky priemyselné budovy.