logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Osvetlenie haly


Typy osvetlenia pre montované haly

  • pásy plastových okien - pre výrobné haly a sklady
  • strešné hrebenové svetlíky - pre výrobné haly
  • plastové výklady - pre obchody
  • hliníkové okná - pre kancelárske budovy
  • presklené hliníkové fasády - pre autosalóny

Plastové okná

Plastové okná sú vhodné pre všetky typy montovaných hál. Odporúčajú sa najmä do výrobných hál, skladov, kde je vhodné umiestniť pásy plastových okien s viacerými otvormi. Tieto okenné pásy sa umiestňujú na oboch stranách haly, aby sa maximalizovalo osvetlenie haly a ušetrili sa náklady na energiu. Tento typ plastových okien je pre tieto haly najvhodnejší, pretože výmeny okien sa vyrábajú v jednom kuse a vychádzajú veľmi úsporne z hľadiska pomeru ceny a prínosu.

Plastové okná montujeme aj do iných typov panelových hál - sú vhodné pre administratívne haly. Tu odporúčame umiestniť jednoduché okná klasických rozmerov s otváraním. Tieto okná sa kombinujú s plastovými dverami. Veľkoplošné plastové výklady s veľkými presklenými vstupnými dverami sa montujú aj do predajní.

Farebnosť plastových okien je možné rôzne kombinovať s farebnosťou montovanej haly. Štandardne sa okná dodávajú v bielej farbe, rôznych odtieňoch sivej, červenej, modrej a striebornej.

Hliníkové okná

Hliníkové okná poskytujú vynikajúci dizajn a luxusný vzhľad celej montovanej haly. Hliníkové okná predstavujú drahšiu investíciu do haly, ale ak má hala vyzerať reprezentatívnejšie, investícia sa oplatí. Hliníkové okná sú vhodné najmä do autosalónov, kde sa inštalujú celé presklené hliníkové fasády. V autosalónoch sa kladie dôraz na vzhľad a atraktívnosť haly a maximálnu zasklenú plochu, aby bolo vystavené vozidlo krásne vidieť cez deň a v noci v osvetlenej hale.

Hliníkové okná sú veľmi žiadané aj v reprezentatívnych kancelárskych halách, kde ich dopĺňajú hliníkové dvere alebo reprezentatívny vstup z hliníkových profilov.

Strešné okná

V priemyselných montovaných halách inštalujeme strešné svetlíky a najčastejšie hrebeňové strešné svetlíky po celej dĺžke haly, aby sme maximalizovali svetlo vo vnútornom priestore haly. Hrebeňové strešné svetlíky sú vhodné najmä do výrobných hál, kde šetria náklady na osvetlenie haly. Strešné okná poskytujú bezkonkurenčne viac svetla ako akékoľvek iné osvetlenie. Strešné okná sa odporúčajú s otváraním a dažďovým a vodným senzorom, ktorý zabezpečuje samozatváranie otvoru a chráni interiér pred nepriaznivým počasím.

Ďalším obľúbeným typom strešného okna je bodové strešné okno, ktoré je vhodným doplnkom do hál a miest, kde nie je možné inštalovať iné typy osvetlenia. Bodové svetlíky poskytujú veľké množstvo denného svetla a môžu sa dodávať aj s otváraním alebo bez neho.

Panely bodových svetiel

Strešné svetelné panely sú vhodné do výrobných a skladových hál, kde je sklon strechy väčší ako 4°, a sú vhodné na miesta, kde nie je zvýšená vlhkosť prostredia. Tento panel sa dodáva v rovnakom profile ako strešný panel. Priesvitný panel je vyrobený z kvalitného a odolného polykarbonátu.