logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montovaná hala Vnorovy


Zateplená montovaná hala pozostávajúca z oceľovej rámovej konštrukcie opláštenej sendvičovými izolačnými panelmi vo Vnorovoch je zmontovaná v rozmeroch 10x17x3,5 metra.

Investor Radim Horák bude halu využívať na výrobné účely a rozšíri tak svoje podnikateľské možnosti o ďalšie priestory.

Oceľová hala je obdĺžnikového pôdorysu, jednopodlažná, ekonomicky a funkčne riešená.

Podrobnosti

Investor Radim Horák Kovoobrábění
Adresa Vnorovy
Typ haly Výrobné
Rozmer (m) 10x17x3,5
Farba Modrá
Rok 2014
Dopytová hala Chcem sa opýtať

Oceľová konštrukcia haly Vnorovy

Oceľovú konštrukciu haly Vnorovy tvoria lakované valcované profily IPE. Oceľové rámy sú kotvené spoločne do chemickej malty prostredníctvom závitových tyčí v jednotlivých moduloch s dĺžkou 4 metre.

Oceľová konštrukcia je v bočných a strešných častiach vystužená oceľovými rúrkami a oceľovými tyčami. Strešnú konštrukciu tvoria oceľové priečniky s oceľovými rampami, na ktorých sú namontované oceľové strešné nosníky METSEC.

Izolácia haly Vnorovy

Prefabrikovaná oceľová konštrukcia je opláštená kvalitnými sendvičovými panelmi od českého výrobcu Kingspan.

Strecha je pokrytá strešným panelom KS 1000 RW vo farbe RAL 9002 s hrúbkou 100 mm, ktorý poskytuje tepelnotechnické vlastnosti U=0,213 W/m2K. Požiarna odolnosť panelu KS 1000 RW je 15 minút (REI 15 DP3). Panel bol inštalovaný pri sklone strechy 6°.

Bočné opláštenie haly sa zvolilo v modrej farbe RAL 5010 a profile Euro/minibox a type panelu KS1150 TL. Hrúbka opláštenia 100 mm zabezpečuje dobrú izoláciu v lete aj v zime - U=0,222 W/m2K a je ideálna pre výrobné priestory priemyselných hál. Požiarna odolnosť tohto panelu je EW/EI 15 DP1.

Farebné vyhotovenie montovanej haly

Montovaná hala vo Vnorovoch má modré farebné prevedenie - obklad stien bol zvolený vo farbe enzian blue RAL 5010, strecha je biela vo farbe RAL 9002. Biele výplne otvorov, odkvapový systém a sekcionálne brány dokonale vyniknú na pozadí modrej farby haly. Táto farebná kombinácia je veľmi pôsobivá a investormi často vyhľadávaná.

Vďaka kvalitnému oplášteniu Kingspan zostanú farby žiarivé po mnoho rokov. Výrobca panelov garantuje nielen farebnú stálosť, ale aj odolnosť, trvanlivosť a vynikajúce protipožiarne vlastnosti.

Viac informácií o sendvičových paneloch si môžete prečítať tu: Kingspan sendvičové panely

Vnorové výplne otvorov v hale

Vstup do haly zabezpečujú štandardné plastové dvere s rozmermi 1x2,1 m, ktoré sú z 2/3 zasklené dvojsklom. Vstup do haly je z jednej strany zabezpečený sekcionálnou bránou. Sekcionálna brána je vybavená priemyselným pohonom a má rozmer 3,6x3 m.

Osvetlenie zabezpečujú plastové okná s rozmermi 3x1,5 metra, ktoré sú čiastočne pevné a čiastočne otváracie.