logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Výrobná hala MONTS s.r.o. Hradec Králové


V období od februára do mája 2019 sme sa podieľali na výstavbe významnej výrobnej a administratívnej haly pre spoločnosť MONTS s.r.o. v Hradci Králové.

Podrobnosti

Investor MONTS s.r.o.
Adresa Hradec Králové, Slezské Předměstí
Typ haly Výrobné, Administratívne, predajné
Rozmer (m) 19x55x13
Farba Biela, Modrá
Rok 2019
Dopytová hala Chcem sa opýtať

Počas stavebných prác bola existujúca budova rozšírená a predĺžená. Stavebnými úpravami sa zvýšila výrobná kapacita a zabezpečili sa chýbajúce administratívne priestory spoločnosti.

Spoločnosť UNIHAL s.r.o. dodala výrobu a montáž nosnej oceľovej konštrukcie výrobnej haly vrátane strechy a opláštenia stien. Táto montovaná výrobná hala bude slúžiť na zákazkovú kovovýrobu, prípravu na montáž technologických zariadení a strojov, výrobu a kompletnú rekonštrukciu strojov a zariadení na prepravu a skladovanie sypkých materiálov, výrobu výrobkov pre poľnohospodárstvo a potravinárstvo, zámočníctvo, kúrenárstvo, vodoinštalatérstvo a pod.

Výstavba montovaných hál

Výrobná časť budovy je navrhnutá s oceľovou nosnou konštrukciou z valcovaných HEA profilov so stenovým a strešným opláštením sendvičovými panelmi hrúbky 200 mm s vysokou požiarnou odolnosťou. Konštrukcia je konštrukčne navrhnutá tak, aby sa do nej zmestil mostový žeriav s nosnosťou 60 ton.

Strešnú konštrukciu tvoria priehradové oceľové väzníky s rozpernou oceľovou konštrukciou strešného plášťa so sklonom strešnej roviny 2 %. Samotná strecha je navrhnutá so systémom Combi Roof, t. j. skladaná strecha pozostávajúca z kombinácie polystyrénu a minerálnej vlny s finálnou krycou fóliou s hrúbkou 1,5 mm. Táto strešná konštrukcia je podopretá plochým nosným trapézovým plechom.

Opláštenie montovanej výrobnej haly

Na opláštenie haly sa použili sendvičové panely s jadrom z minerálnej vlny s hrúbkou 200 mm, aby sa splnila požiadavka hasičského zboru na vysokú požiarnu odolnosť. Dôvodom je pomerne malá vzdialenosť haly od okolitej budovy a riziko šírenia požiaru. Použité minerálne panely spĺňajú triedu požiarnej odolnosti EW/EI 180 DP1, a tým výrazne znižujú toto riziko. Pri hrúbke 200 mm majú panely aj dobré tepelnoizolačné parametre s hodnotou U=0,2 (W/m2K).

Inštaláciu sendvičových panelov zvolil investor ako vertikálnu. Na samotné upevnenie do haly je potrebné pripraviť pomocnú konštrukciu, tzv. pažnice.

Farebný vzhľad haly je jednoduchý priemyselný. Na opláštenie haly bol zvolený jednotný odtieň RAL 7035.

Na vstup do montovanej výrobnej haly slúži sekcionálna elektricky ovládaná brána s rozmermi 5,0x5,0 m. Okná sú vyrobené z plastových profilov s trojsklom. Všetky sú navrhnuté v modrom odtieni RAL 5010.

Klampiarske vyhotovenie celej oceľovej haly vrátane dverí, okien a vrát je tiež v odtieni RAL 7035 podľa farby opláštenia.

Hodnotenie haly Roneli se

V mene spoločnosti Roneli sme s vykonanou prácou spokojní. Josef Sejkora, project manager