Výrobná hala Fischer automotive systems, Ivanovoce na Hané

Koncom roka 2019 sme realizovali prístavbu montovanej výrobnej haly pre spoločnosť fischer automotive systems v Ivanoviciach na Hané.

Investor fischer automotive systems s.r.o.
Adresa Ivanovice na Hané
Typ haly Výrobné
Rozmer (m) 13 x 25 x 4
Farba Biela
Rok 2019

Spoločnosť Fischer automotive systém s.r.o. je jedným z popredných dodávateľov interiérových riešení pre automobily. Zameriava sa na lisovanie plastov a montáž plastových dielov s ďalšími nakupovanými komponentmi. Výsledkom sú zostavy vetracích mriežok, kinematických dielov, odkladacích zásuviek, držiakov na poháre a mnohých ďalších. Medzi zákazníkov patria automobilové značky ako Audi, BMW, Mercedes, Porsche a ďalšie.

Prefabrikovaná konštrukcia haly

Montovaná hala je navrhnutá v štandardnej koncepcii so sedlovou strechou so sklonom 6°. Oceľová konštrukcia haly je rámového typu z valcovaných oceľových profilov IPE. Montovaná hala je navrhnutá ako prístavba k vyššej existujúcej výrobnej hale podobnej koncepcie. Styčnú plochu tvorí kratšia štítová strana prístavby, čím sa vyriešili komplikácie s odvádzaním dažďovej vody v mieste styku hál.

Primárna nosná oceľová konštrukcia spĺňa požiadavku požiarnej odolnosti 30 min. Sekundárna strešná konštrukcia je navrhnutá s ľahkým priehradovým systémom METSEC s rovnakou požiarnou odolnosťou R30 (min).

Opláštenie haly

Na strešný plášť výrobnej haly boli použité panely Kingspan KS100 RW so 100 mm hrubým jadrom z IPN peny s veľmi dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami so súčiniteľom prechodu tepla U=0,213 (W/m2K). Na dosiahnutie požiadavky požiarnej odolnosti REI30 DP3 boli spoje panelov doplnené špeciálnymi tesniacimi páskami Promaseal XT.

Podobne sa na opláštenie stien haly použili penové sendvičové panely IPN s požiarnou odolnosťou EW45/EI30 DP3.

Farebný vzhľad prefabrikovanej haly je jasne definovaný svetlým dizajnom existujúcej haly. Sendvičové panely tak majú z vnútornej aj vonkajšej strany haly biely odtieň RAL 9010.

Klampiarske úchytky, ako sú rohy, hrebene, okenné a dverové úchytky, sú vo farbe opláštenia RAL 9010.

Okná a dvere boli dodané v elegantných hliníkových rámoch. Dôvodom bola opäť dokonalá zhoda s existujúcou halou.

Výrobná hala Fischer automotive systems, Ivanovoce na Hané