logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Výrobná hala ESA Plating


V novembri 2017 sme dokončili výstavbu montovanej haly pre spoločnosť ESA plating, ktorá dodáva technológie na galvanické pokovovanie a chemické linky na povrchovú úpravu oceľových a neželezných kovových dielov, najmä pre letecký priemysel. Hala bude slúžiť najmä na vývoj nových technológií a školenia zamestnancov.

Podrobnosti

Investor ESA Plating s.r.o.
Adresa Světlá nad Sázavou
Typ haly Výrobné
Rozmer (m) 12x49x7,6
Farba Tmavo strieborná
Rok 2017
Dopytová hala Chcem sa opýtať

Hala bola navrhnutá v klasickom obdĺžnikovom tvare s dodatočnou výškou 7,6 m kvôli požiadavke umiestniť žeriavovú dráhu pre žeriav s nosnosťou 5 t a zdvihom 5,2 m. Táto výška umožnila v časti haly ľahko umiestniť podlahu na vytvorenie školiacich priestorov a zázemia pre zamestnancov.

Základnou požiadavkou investora na koncepciu haly bolo aj zabezpečenie nadštandardného denného osvetlenia pracovného priestoru. Z tohto dôvodu bol na juhovýchodnej strane haly umiestnený rad veľkých okien v pracovnej výške, doplnený druhým radom okien tesne pod odkvapom. Umelé osvetlenie sa tak už nebude používať na pohyb osôb vo večerných a nočných hodinách.

Oceľová konštrukcia montovanej haly

Oceľová konštrukcia haly je rámového typu z valcovaných profilov. Vzhľadom na náročnejšiu statiku spôsobenú reakčnými silami od žeriavu sa na nosné stĺpy použili profily HEA s tkaným základom. Primárna oceľová konštrukcia strechy pozostáva z profilov IPE so sekundárnou konštrukciou z pozinkovaných priehradových väzníkov METSEC. Rámy sú usporiadané do optimálnych modulov s dĺžkou 6 metrov. Poschodie je štandardne navrhnuté s väzníkmi na príslušných nosných rámoch, podhľadmi METSEC a trapézovým plechom pre následnú betónovú podlahu.

Opláštenie haly a výplne otvorov

Na opláštenie haly sa použil 120 mm hrubý sendvičový strešný panel PUR so súčiniteľom prechodu tepla U = 0,19 W/m2K.

Vzhľadom na predpísanú vysokú požiarnu odolnosť obvodových stien v kombinácii s požiadavkou na nadštandardné zateplenie budovy sa na steny použili špeciálne sendvičové panely s izolačným jadrom QuadCore s hrúbkou 120 mm ( U=0,15 W/m2K ) s požiarnou odolnosťou EI/EW 30 DP1. Tieto panely majú niekoľkonásobne lepšie tepelnoizolačné vlastnosti v porovnaní s bežne používanou minerálnou vlnou pre kategóriu DP1.

Vstup do haly je navrhnutý s dvoma sekcionálnymi bránami s rozmermi 4,8 × 4,9 m. Hala je presvetlená 10 plastovými oknami 4x2,28 m; 4 ks 4x1,13 m; 3 ks 4x1,5 m a 2 ks 1x1,13 m. Vstup do haly zabezpečujú 2 samostatné dvere štandardných rozmerov 1x2m.

Z hľadiska farebnosti je v hale použitá obľúbená kombinácia svetlosivého opláštenia vo farbe RAL 9007 s tmavými oknami, dverami a bránami vo farbe RAL 7016. Klampiarske práce boli farebne zladené s opláštením a výplňami otvorov. Tým sa dosiahol požadovaný elegantný a dôstojný vzhľad budovy.

Hodnotenie haly ESA plating

Celkový dojem z celej budovy bol veľmi dobrý. Radek Pajer