Výrobná a administratívna hala CNC MACHO

V roku 2016 sme postavili halu pre CNC MACHO v Chropyni. Montovaná hala slúži ako nové sídlo spoločnosti, ktorá sa špecializuje na zákazkovú výrobu dielov pre motoristický šport. Výstavba výrobnej haly trvala v lete 2016 necelé dva mesiace.

Investor CNC MACHO s.r.o.
Adresa Chropyně okr. Kroměříž
Typ haly Výrobné, Administratívne, predajné
Farba Tmavo strieborná
Rok 2016

Spoločnosť CNC MACHO vyrába na CNC strojoch diely pre pretekárske prevodovky pre súťažné automobily Mitsubishi Lancer, Subaru Impreza a iné. Spoločnosť vyrába diely podľa predložených výkresov a 3D modelov pomocou následného spracovania CAM a vysokorýchlostného obrábania HSM a HSS. Spoločnosť pôsobí na trhu už viac ako 20 rokov, preto sa jej majiteľ rozhodol vybudovať nové sídlo spolu s moderným výrobným závodom. Výstavba haly sa začala na jar 2016 a skončila vrátane výsadby zelene a samozavlažovania v roku 2018.

Dispozícia haly

Výstavbe haly predchádzal premyslený návrh investora, ktorý vypracoval niekoľko variantných vizualizácií. Administratívne zázemie haly vrátane sociálnej časti je na ploche 6,2x20 m. Montovaná hala je potom rozdelená na sklad a výrobu. V zadnej časti haly sa nachádza prístrešok a miesto pre zvyškový odpadový materiál. Hala má vstupný portál z panelov Alubond a spolu s rohovým presklením tvorí dominantu. V zadnej časti sa potom nachádza prístrešok, pod ktorým je umiestnený kontajner na kovový odpad.

konštrukčné riešenie

Montovaná hala je navrhnutá ako rámová konštrukcia, kotvená do základových pätiek na závese. Hala je navrhnutá tak, že sa rozširuje po oboch stranách dĺžky haly, keďže konštrukčne boli rámy navrhnuté na celú dĺžku. Strecha je z PUR panelov, preto je konštrukcia doplnená väzníkmi. Celá oceľová konštrukcia má požiarnu odolnosť 15 min. V zadnej časti sa nachádza preťahovaná strecha s TR fóliou.

Opláštenie haly

Investor kladie dôraz na tepelnotechnické vlastnosti objektov, preto je hala nadštandardne zateplená, strecha je z PIR panelu 170mm U=0,13 (W/m2K), opláštenie je z PIR panelu 120mm U=0,18 (W/m2K) s požiarnou odolnosťou EW 15DP3. Predná a zadná štítová stena má atiku. Strecha haly je odvodnená do bezprievlakových štvorcových žľabov a zvodov.

Výplne otvorov a farebnosť haly

Montovaná hala je doplnená 3 sekcionálnymi bránami 4x3,2m 2ks a 4,1x4,0m 1ks, všetky sú presvetlené 1 sekciou. Zvyšok haly je presvetlený plastovými oknami a dverami. Všetky výplne otvorov sú v antracitovej farbe RAL 7016. Opláštenie vrátane odkvapov a klampiarskych prvkov vrátane vstupného portálu je v tmavostriebornej farbe RAL 9007. Dominantný vstupný portál je v antracitovej farbe RAL 7016.

Hodnotenie haly CNC Macho Chropyně

Spoločnosť Unihal dokáže rýchlo reagovať na požiadavky investorov. Realizácia stavby je vo vynikajúcej kvalite. František Macho, jednatel