logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Výrobná a skladová hala p. Kamenický Nová Bělá


Montovaná hala pána Kamenického v Novej Belej bola postavená na rozšírenie priestorov na výrobu zábavných atrakcií.

Podrobnosti

Investor Josef Kamenický
Adresa Nová Bělá
Typ haly Výrobné
Rozmer (m) 23x40x7,2
Farba Strieborná
Rok 2017
Dopytová hala Chcem sa opýtať

Montovaná hala je koncepčne navrhnutá ako jednopodlažná budova s dôrazom na jej funkčnosť. Veľký počet veľkých dverí, dostatočná výška haly, žeriavová dráha pre žeriav so zdvihom nad 5 m, ako aj obojstranné osvetlenie s veľkými oknami poskytujú ideálne podmienky pre zámočnícku činnosť s možnosťou manipulácie s veľkými kovovými dielmi. Na ploche 920 m2 sa tak dajú bez obmedzenia realizovať aj tie najnáročnejšie zámočnícke výrobky, predovšetkým pre zábavný priemysel.

Oceľová konštrukcia montovanej haly

Nosná konštrukcia haly je rámového typu z valcovaných profilov. Vzhľadom na prítomnosť žeriavovej dráhy boli stĺpy nosných rámov navrhnuté z profilov HEA, aby sa zabezpečila potrebná tuhosť konštrukcie. Eliminácia bočných síl vznikajúcich pri rozjazde a brzdení žeriavu sa riešila ukotvením stĺpov do kalicha, t. j. zapustením stĺpov približne 80 cm do základových pätiek. Inštalácia žeriavovej dráhy si vyžiadala aj vystuženie nosnej konštrukcie pod žeriavovou dráhou oceľovými rúrkami.

Na strešnú konštrukciu sa použili ľahké profilované pozinkované väzníky METSEC.

Opláštenie haly

Na opláštenie strechy haly sa použili osvedčené PUR panely s hrúbkou 120 mm s požadovanými protipožiarnymi vlastnosťami EW15DP3 a veľmi dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami so súčiniteľom prechodu tepla U=019 (W/m2K). Na steny haly sa použili PIR panely s hrúbkou 100 mm ( U=0,23 W/m2K), ktoré sa dnes používajú vo väčšine priemyselných hál.

Hala je farebne zladená s okolitými priemyselnými budovami. Na opláštenie strechy a stien sa použil rozšírený odtieň RAL 9006. Rovnaký odtieň sa použil aj na klampiarske práce celej montovanej haly.

Výplne otvorov boli farebne zladené s odtieňom opláštenia haly. Dvere sú v rovnakom odtieni RAL 9006. Pre halu boli použité 4 ks dverí s rozmermi 4,6 × 5 m s integrovanými dverami.

Okná s rozmermi 4x2,2 m sú ponechané v bielej farbe.

Hodnotenie haly Kamenický

Bol som veľmi spokojný. Josef Kamenický, investor
Výrobná a skladová hala p. Kamenický Nová Bělá

Fotogaléria