logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Výrobná a skladová hala Bůbela


Montovaná hala pána Radka Búbela v Čakovičkách slúži ako zázemie pre podnikanie v oblasti obchodu a spracovania hutného materiálu.

Podrobnosti

Investor Radek Bůbela
Adresa Čakovičky
Typ haly Výrobné, Skladové, Administratívne, predajné
Rozmer (m) 12x30x4,6
Farba Strieborná, Antracitová
Rok 2017
Dopytová hala Chcem sa opýtať

Na žiadosť investora je hala riešená ako rohová, pozostávajúca z predajných, výrobných a skladových priestorov. Montovaná hala pozostáva z dvoch hlavných krídel rovnakého rozmeru 12x30, ktoré poskytujú celkovú úžitkovú plochu 720m2. Zvláštnosťou budovy je kombinácia zateplených a nezateplených častí pozostávajúcich zo spoločnej oceľovej nosnej konštrukcie. Zateplená časť haly poskytuje elegantné predajné a výrobné priestory, zatiaľ čo nezateplená časť je určená na skladovanie železa a parkovanie nákladných vozidiel. Spôsob, akým sú obe časti haly spojené do tvaru písmena L, nápadito vymedzuje vonkajšiu pracovnú plochu a skracuje manipulačnú vzdialenosť medzi skladovou a výrobnou časťou haly.

V tejto montovanej hale je na prvý pohľad zrejmá prepracovaná farebnosť stavby, pričom kombináciou iba dvoch farieb sa dosiahlo nielen vizuálne oddelenie predajne, výroby a skladu, ale aj veľmi príjemný a zaujímavý vzhľad celého objektu.

Oceľová konštrukcia montovanej haly

Oceľová konštrukcia haly je rámového typu z valcovaných IPE profilov a strešná oceľová konštrukcia pozostáva z pozinkovaných priehradových nosníkov METSEC. Rámová konštrukcia je zložená z rámov v optimálnych moduloch po 6 m. Nárožné spojenie jednotlivých krídel haly je konštrukčne riešené diagonálne uloženými väzníkmi. Stĺpy rámu sú kotvené do betónových pätiek spoločne prostredníctvom závitových tyčí a chemickej malty, diagonálny väzník je pre väčšiu stabilitu uložený v kalichu.

Opláštenie haly

Na zateplenú časť haly sa na opláštenie použil 120 mm hrubý sendvičový strešný panel z PUR s vynikajúcim súčiniteľom prechodu tepla U =0,19 W/m2K a stenový panel so špeciálnou IPN penou s hrúbkou 100 mm ( U=0,23 W/m2K ), ktorá má výhodné protipožiarne vlastnosti a je vhodná pre všetky typy priemyselných hál.

Hodnotenie haly Bubela Čakovičky

Spokojnosť, veľká vďaka obchodnému zástupcovi Petrovi Ranochovi a montážnemu tímu pod vedením Tomáša Topiča. Radek Bůbela, investor
Výrobná a skladová hala Bůbela

Fotogaléria