Výrobná hala LAK Racing, Chotíkov

V roku 2018 sme v letných mesiacoch postavili montovanú halu pre spoločnosť Lak Racing s.r.o. v Chotíkove.

Investor Lak Racing s.r.o.
Adresa Chotíkov
Typ haly Administratívne, predajné, Autosalóny, servisy, autoumyvárne
Rozmer (m) 18 x 78 x 5,25
Farba Antracitová, Iná
Rok 2018

Lak Racing je špecializované automobilové centrum, ktoré opravuje karosérie vozidiel po haváriách alebo iných poškodeniach. Poskytuje servisné, lakovacie a klampiarske práce pre bežné aj luxusné značky automobilov. Zoznam služieb zahŕňa aj prenájom vozidiel.

Výstavba montovanej prevádzkovej haly umožnila spoločnosti dostať sa z pôvodne stiesnených prenajatých priestorov, ktoré výrazne obmedzovali možnosti rozvoja spoločnosti. Dnes má spoločnosť veľkorysý vstupný priestor pre kancelárie a recepciu pre zákazníkov, dostatočné servisné kapacity, ako aj najmodernejšie vybavenie lakovne a servisnej dielne.

To všetko spolu s ideálnou polohou závodu na hlavnom ťahu z Plzne do Karlových Varov zabezpečuje spoločnosti nebývalý rast a prosperitu.

Výstavba montovanej haly

Nosná konštrukcia haly je navrhnutá ako oceľová rámová konštrukcia z valcovaných oceľových profilov IPE. Zvolila sa štandardná koncepcia oceľovej montovanej haly so sedlovou strechou so sklonom 6°. Zvolená koncepcia haly zabezpečuje hospodárnosť samotnej stavby, ako aj následnú hospodárnosť prevádzky. Na zvýšenie estetiky servisnej haly boli na stranách štítu vytvorené atiky, ktoré zvýrazňujú budovu a zároveň slúžia ako priestor pre reklamu spoločnosti. Presklená hliníková fasáda dodáva budove nádych elegancie a luxusu.

Nosná konštrukcia haly spĺňa požiadavku požiarnej odolnosti 15 min. Sekundárna oceľová konštrukcia strechy je navrhnutá s osvedčeným ľahkým priehradovým systémom METSEC s rovnakou požiarnou odolnosťou R15.

Opláštenie haly

Na opláštenie strechy haly boli použité 100 mm hrubé PIR panely s protipožiarnymi vlastnosťami EW15DP3 a veľmi dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami so súčiniteľom prechodu tepla U=0,22 (W/m2K). Absencia akýchkoľvek budov v okolí umožňuje použiť podobné sendvičové panely na opláštenie stien, t. j. panely so štandardnými protipožiarnymi vlastnosťami EW/EI 15DP3.

Farebný vzhľad montovanej haly je jednoduchý a elegantný. Odtieň RAL 7016 pre strešný aj stenový plášť vytvoril jednofarebné tmavé pozadie pre oranžové reklamné doplnky, ktoré kontrastujú s podkladom, a tak ideálne plnia svoju funkciu. Mierny farebný odtieň zabezpečuje pozdĺžny svetlý pás na obklade, ktorý zámerne rozbíja jednotný tmavý povrch, pričom zachováva zámer elegancie a dôstojnosti farebnej schémy.

V rovnakom tmavom odtieni zostali aj vstupné brány, dvere, okná a presklená hliníková fasáda.

Klampiarske práce na oknách a dverách sú tiež navrhnuté v RAL 7016 podľa farby obkladu.