Skladová hala VINNÉ SKLEPY ZAJEČÍ

V roku 2017 sme pre súkromného investora postavili halu, ktorá slúži ako vzorkovňa, predajňa a sklad sudového vína od rôznych výrobcov z Českej republiky a južnej Európy so zameraním najmä na Španielsko.

Investor Vinné sklepy Zaječí s.r.o.
Adresa Zaječí
Typ haly Administratívne, predajné, Potraviny, poľnohospodárstvo
Farba Strieborná, Červená, Modrá
Rok 2017

Zámerom investora bolo vybudovať sklad so skladom sudového vína. Montovaná hala sa nachádza v známej vinárskej oblasti Zaječí. Naša spoločnosť sa na stavbe podieľala už v prípravnej fáze, keď sme s hlavným projektantom riešili technické záležitosti na hale, najmä konštrukčné riešenie haly vrátane statiky. Projektant stavby navrhol vizuálnu podobu haly, ktorou sme sa riadili pri projektovaní a výstavbe.

Dispozičné riešenie haly

Hale dominuje veľký baldachýn nad dverami a markízy na oknách v tvare L, všetko vo farbe RAL 3000.

Montovaná hala je rozdelená na tri časti, zázemie pre predajcov a skladníkov, ďalej vzorkovú predajňu a v neposlednom rade sklad s nádržami na víno. Zázemie je menšie a nachádza sa na podlahe s rozmermi 5x6 m. Na prízemí sa nachádza miestnosť pre predaj vína, na 1. poschodí je zázemie pre skladníkov. Našou dodávkou bolo dvojramenné schodisko s pórovitým drevom, ktoré podopiera podlahu spolu s debnením z TR plechov. Pri vstupe do oceľovej haly sa nachádza vzorkovňa s rozmermi 9x6m, ktorá je zasklená oboma oknami a 2ks kupolových svetlíkov. Hlavnú časť haly zaberá samotný sklad vína, kde sa víno skladuje v nádržiach s objemom 20 000 litrov. Sklad vína je od ostatného priestoru oddelený priečkou a ďalšími vnútornými dverami.

Konštrukčné riešenie skladovacej haly

Skladová hala je rámová konštrukcia s kĺbovým riešením kotvenia. Predná časť haly je doplnená podlahou, kde strop tvorí systém METSEC. Opláštenie je z PIR sendvičových panelov s hrúbkou 120 mm (U=0,18 W/m2K), skladba strechy je zo systému Combiroof s hrúbkou 240 mm (U=0,166 W/m2K). Tento systém pozostáva z nosného plechu TR 160/250, parozábrany, 2x 20 mm minerálnej vlny, 2x 100 mm polystyrénu EPS100, geotextílie a fólie Sika, celý systém musel spĺňať požiarnu odolnosť REI 15DP1.mm (U=0,22 W/m2K).

farebné riešenie, konštrukčné prvky, výplne

Ako už bolo uvedené, farbu haly navrhol hlavný projektant a zvolila sa kombinácia modrej farby RAL 5005, striebornej farby RAL 9006 a červenej farby RAL 3000. Dvere sú strieborné a okná modré. Interiér je kompletne v sivej a bielej farbe RAL 9002.

Dizajnu dominujú červené markízy s menšími ťahmi nad oknami 1,0x17 m a nad dverami 2,5x9,0 m. Na streche sa nachádza požiarny rebrík so suchou rúrou.

Výplne otvorov sú riešené účelne, hala skladu vína je presvetlená sporadicky, najmä kvôli úniku tepla, v zadnej časti je len pás okien s otvorom, v hale sú 3 ks únikových dverí. Vzorkovňa je osvetlená 2 kupolovými svetlíkmi, kancelárie pásmi okien, ktoré prechádzajú rohom haly. Vstup do haly je dverami s panikovou kľučkou a dverami osvetlenými 2 sekciami. Dvere majú hrúbku 60 mm kvôli úniku tepla a zasklenie je 3-sklo s prerušeným tepelným mostom 3,7 × 4,0 m.

Hodnotenie haly Vinné sklepy Zaječí

Vynikajúci prístup a rýchla práca. p. Šrámek, jednatel
Skladová hala VINNÉ SKLEPY ZAJEČÍ