logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Sklad PETROIL CZ s.r.o. Horní Moštěnice


V októbri 2017 sme postavili montovaný sklad pre spoločnosť PETROIL CZ s.r.o. v Horných Moštěniciach. Hala bola postavená za účelom vytvorenia ďalších priestorov pre predaj nových vozidiel a autoservis spoločnosti.

Podrobnosti

Investor PETROIL CZ s.r.o.
Adresa Horní Moštěnice
Typ haly Skladové
Rozmer (m) 11,7x18,2x6,7
Farba Strieborná, Červená
Rok 2017
Dopytová hala Chcem sa opýtať

Nová montovaná hala bola postavená ako účelová jednopodlažná obdĺžniková budova so šikmou strechou. Slúži predovšetkým ako sklad náhradných dielov, príslušenstva a ďalšieho materiálu potrebného pre servisnú prevádzku. Hala so svojou výškou 6,7 m umožňuje skladovanie materiálu nielen priamo na paletách, ale aj pomocou regálového systému, ktorý výrazne zvyšuje kapacitu a urýchľuje logistiku skladovania. Univerzálnosť skladu je daná nielen jeho dostatočnou výškou, ale aj inštaláciou veľkého počtu priemyselných sekcionálnych brán a dostatočného počtu okien. V prípade potreby je tak možné nainštalovať jeden alebo viac servisných výťahov, napríklad na príjem servisných objednávok.

Oceľová konštrukcia montovanej haly

Nosná konštrukcia haly bola navrhnutá ako rámová konštrukcia z valcovaných oceľových profilov. Aby sa zachoval charakter okolitých budov s plochou strechou, bola navrhnutá tak, aby mala jednotný vzhľad. Použitie cenovo výhodných sendvičových strešných panelov si však vyžaduje výrazný sklon strechy minimálne 6° (10 %). To nie je v súlade s požiadavkou na plochú strechu. Z tohto dôvodu sa pre halu zvolila koncepcia strechy, pri ktorej sa na troch stranách strechy inštaluje atika, aby sa pokryl sklon strechy požadovaný pri použití strešných panelov. Ponechanie zadnej časti strechy bez atiky umožnilo odvádzanie dažďovej vody štandardným vonkajším odkvapovým systémom, čo opäť prispelo k hospodárnosti budovy.

Strešné sendvičové panely boli umiestnené na sekundárnej konštrukcii z ľahkých profilovaných pozinkovaných väzníkov METSEC.

Opláštenie haly

Na strešný plášť montovanej skladovej haly sa použili osvedčené 100 mm hrubé PUR panely s požadovanými protipožiarnymi vlastnosťami EW15DP3 a veľmi dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami so súčiniteľom prechodu tepla U=0,20 (W/m2K). Na steny haly sa použili 100 mm hrubé PIR panely (U=0,21 W/m2K), ktoré sa dnes používajú vo väčšine priemyselných hál.

Hala oceľového skladu je farebne zladená s okolitými budovami. Preto sa na opláštenie strechy a stien použil široko používaný odtieň RAL 9006. Rovnaký odtieň sa použil aj na klampiarske práce celej haly. Na oživenie vzhľadu haly sa v hornej časti umiestnila séria panelov s výraznou červenou farbou RAL 3000.

Výplne otvorov sú farebne zladené s odtieňom opláštenia haly. Dvere sú v rovnakom odtieni RAL 9006. Pre halu boli použité 4 dvere s rozmermi 3,6 × 4 m, čiastočne s integrovanými dverami.

Hala je osvetlená štyrmi súpravami okien s rozmermi 3x1m. Okná sú ponechané v základnej bielej farbe.

Hodnotenie haly Petroil

Oceňujem najmä rýchlu a takmer bezproblémovú implementáciu a kvalitu za rozumnú cenu. Ing. Petr Pospíšil, jednatel
Sklad PETROIL CZ s.r.o. Horní Moštěnice

Fotogaléria