Skladová hala LIMA PLUS Drslavice

V Drslaviciach pri Uherskom Brode sme na jar 2017 postavili halu, ktorá slúži ako sklad a expedičná hala na výrobu sviečok LIMA. Investor tak stavia ďalšiu halu, aby rozšíril svoje výrobné priestory.

Investor Lima plus s.r.o.
Adresa Drslavice okr. Uh.Hradiště
Typ haly Skladové
Farba Strieborná
Rok 2017

Oceľová konštrukcia haly LiMA PLUS

Primárna oceľová konštrukcia je rámového typu, je natretá továrenským dvojitým náterom s hrúbkou 100 my a požiarnou odolnosťou 15 minút. Konštrukcia haly je pripravená na prípadné rozšírenie výroby o vopred plánované výmeny okien

Oceľová konštrukcia haly je rámového typu s rampami a doplnená pozinkovanými väzníkmi METSEC v strešnej časti konštrukcie. Väzníky sú položené pomocou systému Sleeved.

Zateplenie haly, výplne

Oceľová konštrukcia je opláštená panelmi Kingspan s penovým jadrom IPN. Strecha haly je opláštená panelmi KS 1000 RW s hrúbkou 100 mm s požiarnou odolnosťou 15 minút DP3. Steny sú opláštené panelmi KS 1000 TF s hrúbkou 80 mm.

Farba montovanej haly zodpovedá pôvodnej konštrukcii, kde je celá hala vrátane klampiarskych konštrukcií v jednej farbe striebornej RAL 9006, len výplne otvorov sú farebne kontrastné.

Výplne otvorov haly - 2 dvere, 2 okná a 2 dvierka boli osadené v bielej farbe. Súčasťou sekcionálnych brán je diaľkové ovládanie. Frekventovanejšie dvere boli doplnené plastovými lamelami, ktoré zabraňujú výmene tepla medzi exteriérom a interiérom pri otvorených dverách.

Oceľová hala je vybavená štvorcovým bezšvovým odkvapovým systémom v striebornej farbe RAL 9006.

Ďalšie špecifiká montovanej haly

Montovaná skladová hala je dostatočne zateplená, čím spĺňa účel, na ktorý bola navrhnutá. Výhodou montovaných hál, a táto je toho úspešným príkladom, je, že aj keď je hala vybavená plynovými teplovzdušnými jednotkami, investor halu vykuruje maximálne jeden týždeň v roku, a to len vtedy, keď teplota klesne pod 5°, čo je na úkor kvality skladovaného tovaru - sviečok.

Hala má efektívne riešenie zakrytia neestetickej plynovej prípojky a uzáveru plynu alubondovým krytom, ktorý sa dá v prípade núdzového použitia ľahko odstrániť.

Hodnotenie haly Lima Drslavice

Celkové hodnotenie celej práce je na veľmi profesionálnej úrovni. Pokračujte v tom. Prajem vám veľa úspechov v ďalšej práci! Libor Bujáček, investor
Skladová hala LIMA PLUS Drslavice