logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

AGRONED servis poľnohospodárskych zariadení


Prístavba haly pre spoločnosť AGRONED plus s.r.o. bola postavená na jar 2016. Montovaná hala slúži ako servis poľnohospodárskej techniky a zázemie spoločnosti.

Podrobnosti

Investor AGRONED plus s.r.o.
Adresa Kladruby u Plzně
Typ haly Autosalóny, servisy, autoumyvárne, Potraviny, poľnohospodárstvo
Rozmer (m) 16x18x6
Farba Strieborná, Červená
Rok 2016
Dopytová hala Chcem sa opýtať

AGRONED plus s.r.o. je čisto rodinná firma bratov Nedvědovcov a ich synov. Spoločnosť obhospodaruje takmer 1 000 ha polí a má aj živočíšnu výrobu. Výstavbou novej montovanej haly, ktorá je prístavbou k nevykurovanej hale, investor vytvoril nové kancelárie, sociálne zariadenia a hlavne dve opravárenské stojiská pre vlastnú poľnohospodársku techniku.

Dispozičné riešenie haly

Oceľová hala je pristavaná k existujúcej väčšej hale s rozmermi 18x60 m, ktorá slúži ako sklad poľnohospodárskej techniky. Prístavba haly s rozmermi 16x18x6m je rozdelená na tri moduly, dva moduly haly slúžia ako opravárenské stojiská pre vlastnú poľnohospodársku techniku, jeden modul investor využil ako murovanú budovu s podlahou. Na prízemí haly má spoločnosť kancelárie, zasadaciu miestnosť a sociálne zariadenia, 2. poschodie sa využíva ako rezerva pre budúci rast spoločnosti.

Stavebné riešenie

Montovaná hala je navrhnutá štandardným spôsobom našej spoločnosti, primárna oceľová konštrukcia je rámového typu, t. j. plnostenné valcované nosníky v rohoch vystužené nábehmi, konštrukcia je kotvená na škáru, čím sú tlaky na základy minimálne. Sekundárnu oceľovú konštrukciu tvoria priehradové väzníky METSEC, pažnice (náhrady dverí a okien) sú navrhnuté so štvorhrannými rúrkami (jarmami) rôznych profilov. Oceľová konštrukcia je dimenzovaná podľa eurokódov na požiarnu odolnosť R15.

Opláštenie haly

Hala je štandardne opláštená podľa platných noriem, na streche je sendvičový strešný panel s PU penou s hrúbkou 120 mm, s U=0,19(W/m2K). Na stenách je sendvičový stenový panel s PU penou s hrúbkou 100 mm a s vonkajšími profilmi typu micro. Súčiniteľ prechodu tepla na stenách je U=0,23(W/m2K).

Výplne otvorov a farebné riešenie haly

Na montovanej hale sa nachádzajú 2 dvere (5,1x4,5m a 4,1x4,5m), doplnené 2 sekciami presvetlených plastových výplní. Na hale sú tiež plastové okná, ktoré dostatočne presvetľujú interiér haly, 2 dvere do haly, hliníkové do kotolne a plastové do haly. Z hľadiska farebnosti chcel investor zvoliť decentnú kombináciu na opláštení striebornej farby RAL 9006 v kombinácii s bielymi výplňami. Všetky obklady na paneloch sú v červenej farbe RAL 3000.

Hodnotenie haly Agroned Kladruby

Som veľmi spokojný s prístupom a kvalitou vykonanej práce

S úctou

Jaroslav Nedvěd, generálny riaditeľ

Jaroslav Nedvěd, jednatel