logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Rekonštrukcia chladiarenskej haly Loděnice


V zime sme sa podieľali na rekonštrukcii starého kravína, ktorý teraz slúži ako chladiaci sklad papriky súkromného poľnohospodára.

Podrobnosti

Investor Loděnice s.r.o.
Adresa Loděnice
Typ haly Skladové, Potraviny, poľnohospodárstvo
Rozmer (m) 24x89x5
Farba Strieborná, Žltá, Modrá
Rok 2017
Dopytová hala Chcem sa opýtať

Rekonštrukcia poľnohospodárskej haly

Generálnym dodávateľom chladiarenskej haly bola spoločnosť Pebaco, ktorá sa špecializuje na dodávky chladiarenskej techniky pre potravinárske haly.

Izolácia chladiarenského skladu

Pôvodná murovaná hala bola zvnútra aj zvonka opláštená izolačnými panelmi. Sendvičové izolačné panely sa použili aj na vnútorné priečky v hale.

Na vnútorné steny haly sa z vonkajšej strany použili panely s hrúbkou 70 mm a 100 mm, zatiaľ čo na stropy sa dodali panely s hrúbkou 200 mm. Obklad haly bol zvolený v sivobielej farbe RAL 9002.

Presahujúce odkvapy boli zateplené 50 mm izolačným panelom v žltej farbe RAL 1021.

Dispozícia chladiarne

Potravinová hala bola rozdelená na niekoľko častí podľa pôvodnej dispozície budovy.

Vo vnútri haly sa nachádza

  • samostatná chladiaca komora s dvoma výparníkmi, v ktorej sú zabudované dvoje sekcionálne izolované chladiace dvere,
  • potom časť na spracovanie zeleniny,
  • sklad zeleniny, ktorý je od spracovateľskej haly oddelený dvoma vysokorýchlostnými fóliovými dverami.
  • a novopristavená chladiarenská expedičná miestnosť s rozmermi 20x24 m s dvoma výparníkmi a dvoma izolovanými vonkajšími hydraulickými mostíkmi, doplnená sekcionálnymi golierovými dverami. Súčasťou chladiarenskej expedičnej miestnosti je zabudovaná izolovaná kancelária pre pracovníkov skladu a vybudované sociálne zariadenia vrátane dennej miestnosti - všetko zostavené zo sendvičových izolačných panelov.

Exteriérové dodávky na odbavovacej ploche:

  • Súčasťou dodávky boli vonkajšie prístrešky pre chladiace jednotky v samostatných boxoch s rozmermi 2x4 m, opláštené pletivom, aby sa zabránilo prístupu k jednotkám. Prístrešky sú zložené z profilov HEA, Metsec, lakovaných žľabov a plechov TR.
  • Posledná fáza mimo projektu zahŕňala rekonštrukciu vonkajších komunikácií, vďaka čomu získal prístrešok väčšiu funkčnosť na spracovanie zeleniny.

Využitie skladu potravín na papriku

Samotná chladiarenská hala bude v prevádzke len tri mesiace v roku z dôvodu nízkej trvanlivosti tejto zeleniny.

Podľa investora je v súčasnosti najväčším problémom pestovateľov zeleniny nedostatok vody, v súčasnosti investor využíva podzemnú vodu, čo nie je dlhodobo udržateľné. Investor využíva zavlažovanie priamo k rastlinám, nie postrekom

Výstavba tejto haly má pozitívny vplyv na dodávateľsko-odberateľské vzťahy, keďže investor je zatiaľ schopný vyrábať kvalitné produkty, ale bez kvalitného zázemia.