logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Rozšírenie haly STK Vizovice


Montovaná prístavba k zateplenej hale STK Vizovice prakticky zväčšuje manipulačný priestor majiteľa objektu.

Zateplená prístavba nadväzuje na konštrukciu susednej dvojtraktovej zateplenej haly.

Prístavba bude slúžiť ako ďalšia kontrolná linka pre vozidlá STK a rozšíri tak dispozičné možnosti investora zo štyroch vozidiel na sedem vozidiel v danom čase.

Podrobnosti

Investor STK Vizovice
Adresa Vizovice
Typ haly Autosalóny, servisy, autoumyvárne
Rozmer (m) 5,5x26x4
Farba Tmavo strieborná, Červená
Rok 2014
Dopytová hala Chcem sa opýtať

OCEĽOVÁ KONŠTRUKCIA PRÍSTAVBY STK VIZOVICE

Oceľová konštrukcia bola navrhnutá v rozmeroch 5,5 x 26 x 4 m tak, aby prístavba dĺžkovo a výškovo plynule nadväzovala na prefabrikovanú priľahlú halu servisu vozidiel. Strešná konštrukcia je navrhnutá so šikmou strechou, ktorá je spojená so susednou strechou jedným zvodom pre obe časti. Konštrukcia je kotvená do základových pätiek kĺbovo na chemickú maltu, ktoré sú po obvode navzájom spojené základovými pásmi do hĺbky 800 mm.

OPLÁŠTENIE PRÍSTAVBY

Prístavba haly je opláštená izolačnými panelmi Kingspan rovnakej farby, typu a profilu ako priľahlá zateplená hala. Na izoláciu strechy sa použil panel KS 1000 RW s väčšou hrúbkou jadra (120 mm) a na bočnú izoláciu sa zvolil panel KS 1150 TL, takisto s hrúbkou 120 mm. Tieto panely dosahujú vynikajúce izolačné vlastnosti v porovnaní s inými izolačnými materiálmi. Súčiniteľ prechodu tepla pre strešný panel je 0,18 W/m2K a pre obklad stien je U=0,185 W/m2K, čo sú vynikajúce parametre, ktoré zabezpečujú minimálne náklady na vykurovanie haly a príjemnú teplotu v zime aj v lete.

Vnútorné izolačné jadro je vyrobené z IPN peny, ktorá dosahuje vynikajúce protipožiarne vlastnosti. Panely boli položené v šírke 1150 mm, sú obojstranne natreté a pozinkované.

Na opláštenie prístavby bola zvolená farba RAL 9006 a 9007 - svetlá a tmavá strieborná, ktorá je rovnaká ako farba hlavnej haly STK.

VSTUP DO HALY

Vstup do haly zabezpečuje sekcionálna brána v štíte s rozmermi 3,6 × 3,1 m v striebornej farbe RAL 9006 s elektrickým priemyselným pohonom a 1 osvetlenou lamelou.

Hodnotenie haly STK Vizovice

"Obchodné rokovania, projektové práce a samotnú montáž haly hodnotím veľmi pozitívne.

Vždy je čo zlepšovať, ale UNIHAL je na veľmi dobrej úrovni."

Leoš Novosad, vedoucí STK