logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Prevádzková hala ASK ME Nová Lhota


V júli 2019 sme mali tú česť postaviť montovanú halu v Mělníku, ktorá bude po dokončení a úprave okolia patriť k najkrajším na pohľad.

Podrobnosti

Investor ASK ME s.r.o.
Adresa Nová Ves u Mělníka
Typ haly Administratívne, predajné, Autosalóny, servisy, autoumyvárne
Rozmer (m) 18x36x6
Farba Antracitová, Iná
Rok 2019
Dopytová hala Chcem sa opýtať

Pôvodný plán na výstavbu murovanej budovy bol úplne prepracovaný na elegantnú montovanú budovu určenú na prevádzku a zázemie spoločnosti zaoberajúcej sa opravou automobilov, servisom nákladných a osobných vozidiel, pneuservisom a tiež zemnými prácami.

Hlavnú časť montovanej haly využívanej najmä na servis a pneuservis nákladných vozidiel tvorí otvorený priestor vybavený niekoľkými servisnými zdvihákmi. Výška servisnej haly nad 6 m umožňuje pohodlný servis osobných aj nákladných vozidiel. Nevyhnutnosťou pre plynulú prevádzku je vybavenie každého servisného miesta samostatnými elektricky ovládanými vstupnými bránami. Tie sú vybavené piatimi osvetľovacími lamelami, ktoré prepúšťajú dostatok denného svetla prichádzajúceho zo strany pod zdvihnutým autom. Hlavný prístup denného svetla do prefabrikovanej servisnej haly však zabezpečuje veľký oblúkový svetlík s rozmermi 3x18 m, ktorý poskytuje dostatok svetla bez potreby umelého osvetlenia.

Časť montovanej haly s rozlohou približne 120 m2 je oddelená sadrokartónovou priečkou, ktorá vytvára samostatný priestor pre luxusné zázemie firmy. Dostatočná výška haly umožnila efektívne využiť priestor vytvorením medziposchodia pomocou oceľových prievlakov, stropov a nosného trapézového plechu. Takto vytvorený priestor sa využil nielen na umiestnenie šatní a hygienických zariadení spoločnosti, ale aj veľkorysých kancelárskych priestorov. Táto časť oceľovej haly je vybavená najmodernejším zariadením. Hala je vykurovaná tepelnými čerpadlami vzduch-vzduch, ktoré nielenže dodávajú dostatok tepla v chladnom období, ale v lete zabezpečujú aj účinné chladenie.

Konštrukcia montovanej haly

Nosná oceľová konštrukcia haly je navrhnutá ako rámová oceľová konštrukcia z valcovaných oceľových profilov IPE. Sklon strechy haly 6° bol zvolený s ohľadom na hospodárnosť samotnej stavby, ale aj hospodárnosť prevádzky. Nosná oceľová konštrukcia spĺňa požiadavku požiarnej odolnosti 15 min. Na sekundárnu oceľovú konštrukciu strechy bol zvolený osvedčený ľahký priehradový systém METSEC s rovnakou požiarnou odolnosťou R 15. Požiarna odolnosť podlahovej konštrukcie je riešená štandardným SDK obkladom.

Opláštenie haly, výplne otvorov

Na opláštenie strechy montovanej haly sa použili osvedčené PIR dosky s hrúbkou 120 mm s protipožiarnymi vlastnosťami EW15DP3 a veľmi dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami so súčiniteľom prechodu tepla U=0,22 (W/m2K). Vzhľadom na dostatočné odstupové vzdialenosti od okolitých budov sa na opláštenie stien haly použili aj PIR panely so základnými protipožiarnymi vlastnosťami EW/EI 15DP3.

Farebná schéma servisnej haly je jednoduchá, ale veľmi pôsobivá. Výberom farby RAL 7016 na opláštenie strechy a stien sa vytvorilo jednoliate tmavé pozadie pre kontrastné oranžové klampiarske prvky a príslušenstvo v hale. Celkový farebný dojem haly nenecháva nikoho na pochybách o športovom duchu automobilovej spoločnosti.

V tejto oranžovej farbe sú navrhnuté aj vstupné brány. Farebný efekt umocňuje nezvyčajné usporiadanie osvetlených lamiel brán.

Okná do haly sú farebne zladené s opláštením, aby nepôsobili rušivo.

Klampiarske práce na oknách a dverách sú tiež zachované v RAL 7016 podľa farby obkladu. Iba hlavné obloženie haly je vyhotovené v kontrastnej oranžovej farbe RAL 2003, ktorá dodáva hale charakteristický vzhľad.

Hodnotenie haly Ask-me

Veľmi spokojný so skupinou montérov, ktorí pracovali na mieste, dobre vykonaná práca. Martin Kdér, investor