logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Prefabrikovaná administratívna a výrobná hala Global Business


Táto stavba získala ocenenie Stavba roka 2020 Zlínskeho kraja

Nadčasová exkluzívna hala v Kroměříži vyniká prepracovaným dizajnom v detailoch celého objektu. Od funkčných, úsporne riešených výrobných priestorov až po luxusné prevedenie kancelárií a zázemia spoločnosti, v ktorom nechýba ani posilňovňa, vínna pivnica či sauna.

Podrobnosti

Investor Global Business s.r.o.
Adresa Kroměříž
Typ haly Výrobné, Administratívne, predajné
Rozmer (m) výrobní hala 25,7 x 78,5 x 7,52, administrativní hala 12,2 x 40,2 x 13,45
Farba Strieborná, Antracitová
Rok 2019
Dopytová hala Chcem sa opýtať

V roku 2018 sme začali s výstavbou výrobných a administratívnych priestorov pre Global Business v Kroměříži. Táto budova komplexne rieši súčasné aj budúce potreby rastúcej spoločnosti, ktorá už dnes patrí medzi päť najväčších výrobcov elektrických rozvádzačov nízkeho napätia v Českej republike. Spoločnosť zároveň ponúka typovo overené elektrické rozvádzače od spoločnosti SIVACON Siemens a ďalších štyroch popredných svetových výrobcov spínacej a inštalačnej techniky.

Usporiadanie haly

Výstavbou nových priestorov získala spoločnosť Global Business moderné, veľkorysé výrobné priestory, ktoré ponúkajú takmer 2000 m2 pracovnej plochy. Pre jednoduchú manipuláciu s materiálom je montovaná výrobná hala vybavená aj mostovým žeriavom s nosnosťou 3,2 tony. Výrobná hala poskytuje zamestnancom aj kancelárie pre majstrov, dennú miestnosť, samostatnú fajčiareň, ako aj sociálne zariadenia. Celkovo táto hala ponúka 2 244 m2 podlahovej plochy.

Dôležitou súčasťou budovy je reprezentatívna administratívna budova, ktorá je priamo prepojená s výrobnou halou a tvorí tak jeden súvislý celok. Administratívna budova je navrhnutá ako štvorpodlažná budova so suterénnymi priestormi a ďalšími tromi podlažiami.

Suterénne priestory slúžia na technické zázemie budovy, ale nachádzajú sa v nich aj luxusné priestory, ako je vínna pivnica so sedením, posilňovňa pre zamestnancov, sauna s ochladzovňou a relaxačná miestnosť.

Na prvom poschodí nás zaujme priestranná vstupná hala s kvetinovou stenou. Nachádza sa tu aj recepcia, dve zasadacie miestnosti, otvorený priestor a sociálne zariadenia.

Na druhom poschodí sa nachádza sekretariát vedenia s hlavnou zasadačkou a ďalšími kanceláriami pre vedenie spoločnosti.

Tretie poschodie zaberá luxusná jedáleň (143 m2) na stravovanie zamestnancov s ďalšími priestormi na prípravu jedál, umývanie riadu atď. Zaujímavosťou je aj priľahlá lodžia s výhľadom na tichú zónu. Na tomto poschodí sa nachádza aj apartmán na prípadné ubytovanie dôležitých obchodných partnerov.

Výstavba montovanej haly

Nosná oceľová konštrukcia výrobnej haly je navrhnutá ako rámová oceľová konštrukcia z valcovaných oceľových profilov IPE a sekundárna strešná konštrukcia z ľahkých tenkostenných oceľových väzníkov systému METSEC.

Vzhľadom na požiadavku vysokej požiarnej odolnosti spolu s požiadavkou na maximálny tepelný odpor sa na opláštenie strechy a stien výrobnej haly použili minerálne sendvičové panely s hrúbkou 200 mm, požiarnou odolnosťou EW/EI 12/90 DP1 a súčiniteľom prechodu tepla U=0,21.

Rovnaký sendvičový plášť sa použil aj na opláštenie administratívnej budovy s tým rozdielom, že strecha budovy je navrhnutá ako skladaná, izolovaná EPS100 s hrúbkou 200 mm. Ako hydroizolácia je použitá fólia DEKPLAN 76 s hrúbkou 1,5 mm. Nosná oceľová konštrukcia administratívnej budovy bola vzhľadom na počet podlaží a požiadavku na vysokú požiarnu odolnosť zvolená ako železobetónová.

Farebné riešenie haly

Farebný vzhľad oboch hál je jednoduchý a elegantný. Na steny administratívnej budovy bol zvolený odtieň RAL 7016 a na opláštenie celej výrobnej haly odtieň RAL 9006. Klampiarske práce v hale boli vždy farebne prispôsobené farbe opláštenia.

Hodnotenie haly Global Business

Dobrá spolupráca. Luděk Holotík, investor