Montovaná administratívna a predajná hala Almeco

Nová administratívna a predajná hala spoločnosti Almeco - dodávateľa čokolády, čokoládových dekorácií a surovín na výrobu zmrzliny - sa nachádza v Úvaloch pri Prahe.

Investor Almeco
Adresa Úvaly u Prahy
Typ haly Skladové, Administratívne, predajné
Farba Strieborná
Rok 2016

Hala je prepracovaná do posledného detailu, luxusné spracovanie exteriéru a interiéru umocňuje reprezentatívny koncept haly.

Oceľová konštrukcia haly Almeco

Montovaná zateplená oceľová hala dosahuje rozmery 19x46x7,3 a je luxusným spracovaním predajných, školiacich a reprezentačných priestorov investora.

Montovaná hala pozostáva z oceľovej rámovej konštrukcie a je rozdelená na dve podlažia spojené oceľovým schodiskom, pričom v zadnej časti sa nachádza sklad, ktorý je prepojený s existujúcou halou. Prízemie haly slúži najmä ako technické zázemie - predajňa, chladiarenský sklad a sklad. Celé prvé poschodie je riešené ako školiace centrum, ktorému dominuje schodisko a predná vzorkovňa s barom. V ďalšej časti sa nachádza školiace stredisko pre svojich zákazníkov z radov cukrárov, zmrzlinárov či pekárov. Nachádzajú sa tu dve školiace miestnosti na praktickú aj teoretickú časť školenia.

Požiarna odolnosť stavby je riešená sadrokartónovými obkladmi alebo nátermi. Oceľová konštrukcia haly bola ukotvená do betónových základov na závitových tyčiach prostredníctvom chemickej malty.

Opláštenie haly Almeco

Oceľová konštrukcia bola opláštená 100 mm hrubým polyuretánovým sendvičovým panelom a 150 mm hrubým minerálnym panelom na bočných stranách. Súčasťou strechy je skladaný strešný plášť - tr plech, 240 mm izolácia a fólia SIKA Combiroof (kombinácia minerálnych dosiek a polystyrénu s požiarnou odolnosťou REI 30 DP1).

Súčasťou dodávky bola aj čelná presklená fasáda so strešným oknom, ktorá je dominantou administratívnej haly.

Strecha haly je pripravená na budúcu fotovoltickú elektráreň. Nad existujúcou halou boli postavené oceľové konštrukcie na nesenie technológie vzduchotechniky.

Zadná časť haly je určená na prevádzkové činnosti investora.

Celá montovaná hala je dodaná v striebornej farbe RAL 9006, rovnako ako výplne otvorov a klampiarske prvky a upevňovacie prvky haly.