Poľnohospodárska chladiarenská hala na skladovanie zeleniny Lounky

V júli 2016 sme pre súkromného poľnohospodára realizovali montovanú chladiareň na skladovanie najmä koreňovej zeleniny.

Chladiarenská hala je doplnená o moderný chladiarenský box a izolačné chladiarenské dvere.

Investor Vlastimil Kozel
Adresa Lounky
Typ haly Skladové, Potraviny, poľnohospodárstvo
Farba Žltá, Hnedá
Rok 2016

Poľnohospodárska hala sa využíva na chladenie pri teplote 0 °C a skladovanie najmä mrkvy a petržlenu v špeciálnom chladiacom boxe.

Hala s rozmermi 13x24x6 pozostáva z klasickej oceľovej rámovej konštrukcie Unihal, ukotvenej do betónových pätiek pomocou závitových tyčí. Hala bola navrhnutá so sedlovou strechou so sklonom 15°.

Zateplenie chladiarenskej haly Lounky

Poľnohospodárska hala je zateplená kvalitnými sendvičovými panelmi českej výroby s vynikajúcimi tepelnotechnickými vlastnosťami:

• strecha haly - panel v imitácii škridly s hrúbkou 160 mm a požiarnou odolnosťou U=0,14W/m2K vo farbe Terracota
  • steny haly - 120 mm hrubý izolačný materiál IPN v netradičnej kombinácii imitácie dreva - zlatý dub, doplnený 3 radmi panelov vo farbe slonovej kosti RAL 1015.

Táto nezvyčajná kombinácia dokonale zapadá do okolitej vidieckej krajiny a bola odporúčaná a schválená miestnymi úradmi.

K poľnohospodárskemu prístrešku pribudol chladiarenský box na zeleninu, prebaľovací rolovací stôl a dvoje chladiarenské dvere s rozmermi 3x3 m.

Hodnotenie haly Kozel Lounky

Vynikajúce. Dobré vyjednávanie a pekne vykonaná práca. Vlastimil Kozel, soukromý zemědělec
Poľnohospodárska chladiarenská hala na skladovanie zeleniny Lounky