Montovaný autosalón PV Auto Prostějov

V roku 2016 sme pre spoločnosť PV Auto postavili nový montovaný autosalón v Prostějove.

Luxusný autosalón je podľa presných pokynov vo farbách, konštrukcii a dizajne Škoda Auto.

Investor PV Auto s.r.o.
Adresa Prostějov
Typ haly Autosalóny, servisy, autoumyvárne
Rozmer (m) 3,5x29,3x6,7
Farba Biela, Antracitová, Zelená
Rok 2016

Montovaný autosalón je kombináciou oceľovej konštrukcie, murovaných priečok, sendvičových panelov, obkladových kaziet a hliníkových výkladov.

Z hľadiska farebnosti je podľa pokynov výrobcu automobilov hala navrhnutá v kombinácii bielej, antracitovej a zelenej farby.

Hale dominuje predná presklená hliníková fasáda, ktorej dominujú vstupné dvere s ornamentálnym zeleným vstupom. Dvere sú automaticky posuvné.

Oceľová konštrukcia autosalónu Prostějov

Oceľovú konštrukciu autosalónu tvorí oceľová konštrukcia z valcovaných IPE profilov, zavetrovacích prvkov.

Oceľová konštrukcia haly bola natretá protipožiarnou farbou v bielej farbe RAL 9010.

V stropnej časti interiéru je inštalovaná konštrukcia na upevnenie sadrokartónových podhľadov.

Montovaná hala je riešená so strešným podkrovím.

Opláštenie autosalónu PV Prostějov

Oceľová konštrukcia autosalónu je v streche opláštená sendvičovými panelmi KS 1000 X-DEK s hrúbkou 100 mm s požiarnou odolnosťou REI 15 DP3. Typ panelu KS 1000 X-DEK je veľkorozponový panel vhodný na ploché strechy alebo strechy s malým sklonom menším ako 1 %. Panel X-DEK slúži ako základná nosná a tepelnoizolačná vrstva, na ktorú sa aplikuje hydroizolačná vrstva. Jadro panelu tvorí špeciálna IPN pena, ktorá má vynikajúce protipožiarne vlastnosti. Pozinkované krycie dosky panelu sa dodávajú v hrúbkach 0,9 mm a 0,7 mm.

Steny montovaného autosalónu sú opláštené minerálnym sendvičovým panelom KS 1150 FR s hrúbkou 150 mm s požiarnou odolnosťou EW/EI 120/90 DP1 vo farbe antracit RAL 7016 a mikroprofilom, izolačným materiálom je minerálna vlna.

Na strešný panel haly bola položená hydroizolačná fólia Alkorplan z mäkčeného PVC s hrúbkou 1,5 mm.

prístavba - servis

Súčasťou stavby haly bola aj dodávka prístavby - servisu. Montovaná hala servisu je konštrukčne riešená z IPE profilov, konštrukcia je zároveň opatrená protipožiarnym náterom do R30min. Strecha je z dôvodu požiarnej odolnosti pokrytá minerálnymi strešnými panelmi KS1000 FP v počte 200 kusov, ktoré sú kvôli sklonu 1 % doplnené fóliou Alkorplan z mäkčeného PVC v hrúbke 1,5 mm. Tieto panely sú vhodné pre menšie rozpätia, kde sa kladie dôraz na vysokú požiarnu odolnosť plochej strechy. Opláštenie prefabrikovaného servisu je z panelov z minerálnej vlny KS 1150 FR v hrúbke 150 mm s požiarnou odolnosťou EW/EI 120/90 DP1 v šedej farbe RAL 7035. Súčasťou dodávky sú 2 sekcionálne dvere. Odvetranie objektu je zabezpečené vetracou lakovanou mriežkou vo farbe opláštenia.

Súčasťou dodávky haly je aj priečka medzi miestnosťami z minerálnej izolačnej dosky KS 1150 FR s hrúbkou 100 mm a požiarnou odolnosťou EW/EI 60 DP1 a farbou bielou RAL 9010.