Montovaný autoservis Kohoutek vo Frenštáte pod Radhoštěm

Nadčasový farebne vyvážený montovaný autoservis Kohoutek vo Frenštáte pod Radhoštěm je inšpiráciou pre mnohých ďalších investorov.

Investor Autoservis Kohoutek s.r.o.
Adresa Frenštát pod Radhoštěm
Typ haly Autosalóny, servisy, autoumyvárne
Rozmer (m) 12x38x5.42
Farba Biela, Antracitová
Rok 2019

Koncom roka 2017 našu spoločnosť oslovil investor z Frenštátu pod Radhoštěm a na základe projektu prejavil záujem o cenový návrh na výstavbu montovaného autoservisu v katastrálnom území Frenštátu pod Radhoštěm. Predložený projekt počítal so sedlovým montovaným autoservisom, na ktorý nadväzovala murovaná administratívna budova. Na základe dohody s investorom sme projekt prepracovali na jednotný montovaný systém, ktorý odstránil nedostatky spojenia montovanej a murovanej časti, zjednotil sklon strechy, upravil vnútorné členenie a zabezpečil požadované využitie priestoru vzhľadom na stavenisko haly. Po tejto radikálnej úprave celého projektu sme s klientom riešili už len farebné riešenie celej montovanej haly. Konečný farebný návrh haly predložil priamo samotný investor. Spolu s manželkou navrhli veľmi vkusný a elegantný celkový vzhľad haly, ktorý úspešne kombinuje biele a čierne panely a už z diaľky oslovuje všetkých okoloidúcich. Ďalším krokom bola výstavba montovanej haly. Tá sa začala koncom jesene 2018 a bola ukončená vo februári 2019. Hoci investora po odovzdaní haly čakalo ešte veľa práce so samotným dokončením remeselného spracovania interiéru a inštalácie, vyjadril spokojnosť so zmenou a s realizáciou našej dodávky.

Oceľová konštrukcia montovaného autoservisu

Oceľová konštrukcia autoservisu je navrhnutá ako rámová so sklonom 4° a požiarnou odolnosťou 15 minút. Kotvenie bolo navrhnuté v kĺbovom prevedení s kotvením panelov 100 mm pod úrovňou podlahy. Pre oceľovú konštrukciu bola zvolená sivobiela farba RAL 9002.

Obklad stien a strechy haly

Strecha haly bola navrhnutá a realizovaná v skladanom vyhotovení vo variante trapézovo-polystyrénová fólia s tepelnotechnickým výkonom U=0,037 W/m2K. Stenový obklad je navrhnutý a realizovaný v zloženej šírke 1,1 m a hrúbke 120 mm s tepelným výkonom U=0,19 W/m2K. Farebné riešenie panelov navrhol priamo investor a je kombináciou farieb RAL 9010 biela a RAL 7016 antracitová. Panely rozdeľujúce vnútorný priestor haly boli navrhnuté vertikálne v obojstrannej sivobielej farbe RAL 9002. Profilácia obkladu stien je navrhnutá v profile Microlinear.

Klampiarske prvky na hale

Všetky klampiarske prvky na hale vrátane oplechovania, ktoré je osadené na vonkajšej strane, sú dodané v delenej povrchovej úprave vo farbe stenových panelov RAL 9010 a 7016. Vnútorné klampiarske prvky sa z dôvodu jednotnosti interiéru dodávajú vo farbe zodpovedajúcej vnútornej farbe panelov RAL 9002. Odvod dažďovej vody zo strechy haly je zvolený v systéme štvorcových žľabov vo farbe RAL 7016.

Dvere, dvere a okná

V montovanej budove je navrhnutý jeden služobný vchod a presklená zostava dverí s výkladmi do administratívnej časti, obe vo farbe RAL 7016. Na zabezpečenie denného svetla a na prípadné vetranie boli do plášťa haly doplnené okná vo farbe RAL 7016 v niekoľkých vyhotoveniach, a to 3 ks 2,2x085, 4 ks 3,6x1,1, 4 ks 0,6x0,6 a výkladec 1,5x2,1 všetky vo farbe RAL 7016. Pre servisnú časť boli navrhnuté a dodané dva rozmery 3ks 3x2,5 a 2ks 3x3,5 v RAL 7016. Pre skladovú časť boli osadené dvere 3x2,5 vo vyhotovení RAL 9010.

Hodnotenie haly Kohoutek

Výborná ponuka hál ma presvedčila vybrať si Vás. Petr Kohoutek, investor