Montovaný autosalón s galériou historických vozidiel Pyramida Průhonice

Táto budova získala ocenenie Stavba roka 2016 Zlínskeho kraja.

Naša spoločnosť realizovala luxusný autosalón SEAT s priľahlou montovanou galériou historických vozidiel v Prahe Čestliciach v blízkosti diaľnice D1 v smere Praha - Brno.

Exkluzívny montovaný autosalón rozširuje existujúce priestory investora o ďalšiu značku predaja automobilov.

Investor Pyramida Průhonice s.r.o.
Adresa Praha Průhonice
Typ haly Administratívne, predajné, Autosalóny, servisy, autoumyvárne
Farba Tmavo strieborná, Antracitová
Rok 2016

Vizualizácia prefabrikovaného autosalónu SEAT

Realizácii haly predchádzala dôkladná prípravná fáza vrátane vytvorenia vizualizácií galérie prefabrikovaných automobilov. Vizualizácia haly bola vypracovaná vo viacerých farebných variantoch a prevedeniach a konečné riešenie bolo dôkladne detailne rozpracované v exteriéri aj interiéri.

Farby sa postupne dolaďovali do konečnej podoby v antracitovej RAL 7016, tmavostriebornej RAL 9007 a bielej RAL 9010, ktorá sa objavuje v celom interiéri. Červené doplnky sú v interiéri aj v exteriéri na chodbe.

Pozrite si videovizualizáciu prefabrikovaného showroomu SEAT pred realizáciou:

Realizácia prefabrikovaného autosalónu Pyramida Průhonice

Montáž autosalónu bola rozdelená do niekoľkých montážnych celkov:

V júli sme začali s montážou prednej časti haly - autosalónu pre automobilku SEAT, v auguste sa začala montáž viacpodlažnej galérie pre motocykle a v septembri sa začala montáž veľkej galérie historických vozidiel.

Celá zmontovaná automobilová galéria a autosalón SEAT boli odovzdané v decembri 2016 a autosalón SEAT je od začiatku roka plne funkčný.

Konštrukčné špecifikácie autosalónu Pyramída Průhonice

Základom celej budovy je oceľová rámová konštrukcia z plnostenných rámov kĺbovo kotvených do betónových pätiek.

Konštrukcia autosalónu SEAT je dvojpodlažná z profilov IPE a HEA, konštrukcia podlažia je zložená z nosného trapézového plechu a 8 cm betónu. Autosalón SEAT je prepojený s veľkou galériou historických vozidiel z oceľovej rámovej konštrukcie s podperami a sedlovou strechou a na druhej strane je prepojený s dvojpodlažnou galériou motocyklov. Všetky tri časti prefabrikovaného komplexu sú navzájom prepojené.

Oceľová konštrukcia je natretá bielou farbou RAL 9010 s požiarnou odolnosťou 15 minút.

Opláštenie prefabrikovaného autosalónu

Oceľová konštrukcia prefabrikovanej galérie automobilov je opláštená sendvičovými panelmi v antracitovej a tmavostriebornej farbe. Prefabrikovanej autosalóne dominuje predná presklená hliníková fasáda vrátane automatických dverí.

Montovaná hala je doplnená systémom plastových okien zo všetkých strán haly, 5 strešnými hrebeňovými svetlíkmi, 7ks sekcionálnych brán a dvojkrídlovými protipožiarnymi dverami.

Vstupný portál do haly je doplnený červeným obložením.

Interiér autosalónu Pyramida Průhonice

Základnými prvkami luxusného dizajnu autosalónu sú oceľ a sklo. Predný autosalón SEAT je rozvrhnutý na dvoch podlažiach, pričom na prízemí sa nachádza výstava vozidiel SEAT a sklenené schodisko vedie do kancelárií vedenia a rokovacích miestností. Celému zázemiu dominuje biela farba oživená červenými doplnkami. Sklenené steny a zábradlie vytvárajú nádych luxusu.

Všetky kancelárie sú zariadené v nadčasovom a modernom štýle, pričom zariadeniu interiéru dominujú sklenené plochy. Vyhrievané podlahy sú pokryté dlažbou.

Zadná galéria veteránov je riešená ako industriálna časť haly s priznanými detailmi oceľových konštrukcií. Automobilová galéria poskytuje dostatočne veľký priestor pre luxusnú zbierku investora.

Hodnotenie autogalérie Pyramida Průhonice

Kvalitná konštrukcia za primeranú cenu.

Ing. Jiří Sudík, jednatel