Montovaná výrobná a skladová hala Altech UH

Na jar 2018 sme pre výrobnú spoločnosť Altech v Uherskom Hradišti postavili skladovo-výrobnú halu č. 21 s rozmermi 40x40 m a s konštrukciou pre fotovoltaické panely na streche haly.

Investor ALTECH, spol. s r. o.
Adresa Uherské Hradiště
Typ haly
Farba
Rok 2018

Altech je prosperujúca spoločnosť s dlhoročnou tradíciou v oblasti navrhovania, výroby a predaja kompenzačných a rehabilitačných pomôcok pre imobilné osoby. Špecialitou spoločnosti sú šikmé zdvíhacie plošiny, vertikálne zdvíhacie plošiny a schodiskové sedačky pre imobilných občanov. Spoločnosť vo veľkej miere využíva obnoviteľné zdroje, a preto sa rozhodla vybudovať na streche novej haly fotovoltaickú elektráreň, pre ktorú sme dodali pomocnú konštrukciu.

Vizualizácia montovanej haly

Od začiatku zámeru postaviť túto halu sme sa podieľali na projekte s konštrukčnými prvkami, pričom sme vypracovali statický posudok konštrukcie aj základov v dvoch variantoch, na pilótach a na konvenčných pätkách. Zástupca investora sa nakoniec rozhodol pre ekonomickejší a vhodnejší variant na pilótach aj z dôvodu realizácie základov v priebehu januára 2018. Pred výstavbou sme vypracovali vizualizáciu haly, ktorá korešponduje s firemnými farbami. Architekt nakoniec vybral najvhodnejší návrh v kombinácii bielej RAL 9010 a modrej RAL 5010. Všetky výplne otvorov sú v bielej farbe.

Dizajnové riešenie

Montovaná hala má rozmery 40x40 m, výška haly je 6 m, konštrukčné riešenie haly je navrhnuté ako dvojtraktové s minimálnym sklonom 2°. Halu je možné rozšíriť v pozdĺžnom smere v moduloch 6,7 m a v jednom smere do šírky až na 80x120 m (jediným limitujúcim faktorom je pozemok investora). Konštrukcia haly je rámového typu s minimálnym sklonom strechy. Hlavné nosné priehradové väzníky (resp. priečniky) prestupujú strechou cez stĺpy pre fotovoltickú elektráreň (FVE), kde nosnú konštrukciu pre panely dodala tiež naša spoločnosť.

Usporiadanie haly a výplne hál

Hala je, ako už bolo spomenuté, dvojtraktová, do každého traktu sa vchádza spredu 2 dverami a 2 únikovými dverami s panikovými kľučkami. Osvetlenie zabezpečujú 4 okná 2x5 m a 2 svetlíky 3,0x36,3 m s 25 mm polykarbonátovými doskami so súčiniteľom prechodu tepla U=0,23(W/m2K). V zadnej časti haly sa nachádzajú manipulačné dvere a ďalšie únikové dvere.

Opláštenie haly

Hala je opláštená panelmi Balextherm s PIR penou s požiarnou odolnosťou EW/EI 15DP3 a súčiniteľom prechodu tepla U=0,23(W/m2K) v dvoch firemných farbách. Strecha je skladaného typu v skladbe nosný plech TR 160/250/0,75-1mm, parozábrana, Combiroof 220mm (2x30mm minerálne dosky, 100mm EPS70S a 80mm EPS100S), nasleduje geotextília a fólia SIKA (Broof t3). Skladba musela spĺňať požiarnu odolnosť REI 15DP1. Súčiniteľ prechodu tepla tejto skladby strechy je U=0,23(W/m2K), čo spolu s opláštením zabezpečuje tepelnú pohodu v zimných aj letných mesiacoch. Halu sme odovzdali presne podľa zmluvy so zhotoviteľom z dôvodu nadväzujúcich profesií s cieľom skolaudovať halu do konca mája 2018, čo sa aj podarilo.

Hodnotenie haly Altech

Celková spokojnosť s výstavbou haly. Vítězslav Havránek, investor