Montované stolárstvo s administratívnou halou Svozil

Montovaná oceľová hala s prednou dvojpodlažnou administratívnou budovou bola realizovaná na jeseň 2015 pre stolárstvo Svozil v Šternberku.

Farebná kombinácia tmavostriebornej a modrej farby odráža firemné farby investora haly.

Investor Jiří Svozil
Adresa Šternberk
Typ haly Výrobné, Administratívne, predajné
Rozmer (m) 12,5x30,6x6
Farba Tmavo strieborná, Modrá
Rok 2015

dispozícia montovanej haly Svozil

Montovaná zateplená hala slúži ako stolárska dielňa súkromného investora pána Svozila. Predná dvojpodlažná časť haly bude slúžiť ako administratívne zázemie firmy.

Hala má rozmery 12,5x30,5, dvojpodlažná administratívna časť je umiestnená v prvom module (12,5x5m).

Konštrukčné riešenie haly

Montovanú stolársku dielňu tvorí oceľová rámová konštrukcia. Oceľová konštrukcia je rozdelená do šiestich modulov po päť metrov. Prvý modul je zložený na dvoch podlažiach z primárnej oceľovej konštrukcie z profilov IPN, profilov UPN, stenových a strešných výstuh. Podlahovú konštrukciu dopĺňajú M-nosníky, na ktoré sa namontoval nosný trapézový plech slúžiaci ako podklad pre betónové podlahy. 8 cm betónu sa vylialo a na takto pripravený podklad sa položila podlahová krytina.

Predná dvojpodlažná aministratívna časť dosahuje odkvapovú výšku 6 metrov a v hornej časti 6,5 metra. Výška prízemia je 3 metre. Administratívna hala je v štíte presvetlená sústavou desiatich plastových otváravých okien štandardných rozmerov.

Priľahlá výrobná hala je s administratívnou halou spojená jednými plastovými dverami. Majiteľovi poskytuje dispozičný priestor s rozmermi 12,5 × 25 metrov. Výrobná hala má výšku 4 metre pri odkvape a 4,5 metra v hornej časti - ponúka dostatočný manipulačný priestor pre stolársku dielňu. Vo výrobnej hale bola nainštalovaná jedna sekcionálna brána s rozmermi 4,1 × 3,5 metra bez presklenia so štandardným kovaním, impulzným ovládaním, optočlenom a elektrickým priemyselným pohonom GFA/380 V. Sekcionálne brány boli na žiadosť investora haly dodané s integrovanými dverami. Výrobná hala je dostatočne presvetlená systémom pásových plastových okien 4x1 m so strednou otváracou časťou.

Hlavný vstup do objektu je zabezpečený bočnými presklenými plastovými dverami.

Zateplenie montovanej výrobnej haly Svozil

Oceľová výrobná hala je zateplená kvalitným sendvičovým panelom českej výroby s hrúbkou izolácie 120 mm, s požiarnou odolnosťou REI 30 DP3 v obľúbenej tmavostriebornej farbe RAL 9007, trapézový/miniboxový profil, izolačným materiálom panelu je IPN pena s výbornými tepelno-technickými a protipožiarnymi vlastnosťami.

Bočné opláštenie haly bolo inštalované v hrúbke 120 mm, požiarna odolnosť panelov je EW/EI 30 DP3. Farba bočného opláštenia korešponduje so strechou haly - RAL 9007. Profilácia panelov v exteriéri je krabicová.

Montovaná hala je doplnená modrou firemnou farbou RAL 5010 na klampiarskych prvkoch montovanej haly - nárožiach, hrebeňoch, rohoch a upevňovacích prvkoch okien, dverí a vrát. Výplne otvorov sú biele - okná, dvere a brány. Vzhľad montovanej haly je nadčasový a odráža firemné farby investora.

Požiarna odolnosť montovanej haly Svozil

Montovaná hala má požiarnu odolnosť 30 minút. Oceľová konštrukcia haly má podľa eurokódov triedu R30, administratívna budova je opláštená sadrokartónom.

Stropná konštrukcia je obložená sadrokartónom na R30, pozinkované oceľové väzníky vo výrobnej hale boli dodané s požiarnou odolnosťou 30 minút a M-strop v administratívnej hale bol obložený sadrokartónom.

Hodnotenie haly Svozil

Výborne! Komunikáciu s dodávateľom hodnotím veľmi vysoko.

Jiří Svozil, investor