logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montované výrobné haly U2K


Koncom roka 2018 bola dokončená realizácia dvoch prevádzkových hál pre spoločnosť U2K s.r.o. v centre Chrudimi pre potravinárske využitie, najmä pre servis rezacích strojov, nárezových strojov a miešačiek mäsa.

Podrobnosti

Investor U2K s.r.o.
Adresa Chrudim
Typ haly Výrobné, Potraviny, poľnohospodárstvo
Rozmer (m) 2 haly: 12x24(26)x5,1
Farba Antracitová
Rok 2018
Dopytová hala Chcem sa opýtať

Používanie výrobnej a servisnej haly U2K

Spoločnosť U2K sa špecializuje na predaj a servis zariadení na spracovanie potravín, najmä mäsiarskych strojov, ako sú priemyselné rezačky, krájače, miešačky mäsa, kalibračné a triediace pásy, hamburgerové stroje, baliace stroje atď.

Výstavbou nových montovaných hál v novovybudovanom sídle spoločnosti v centre Chrudimi získava spoločnosť U2K s.r.o. nielen chýbajúce skladové a prevádzkové kapacity, ale aj reprezentatívne priestory dôležité pre ďalší rozvoj podnikania. Po ukončení všetkých stavebných prác v nových priestoroch nebudú mať okoloidúci pochybnosti o tom, že ide o úspešnú a perspektívnu spoločnosť.

Oceľová konštrukcia montovanej haly

Nosná oceľová konštrukcia haly je navrhnutá ako oceľový rámový typ z valcovaných oceľových profilov IPE. Vzhľadom na požiadavku investora na nový hranatý tvar oboch montovaných hál sa zvolila koncepcia šikmej strechy s atikami (len) na troch stranách. To umožnilo hospodárne a lacno odvádzať dažďovú vodu cez štandardný polkruhový vonkajší žľab na zadnej strane haly. Tým sa dosiahol efektný vzhľad výrobnej haly v kombinácii s cenovo dostupným riešením strechy a odvodnenia.

Vlastná oceľová konštrukcia haly spĺňa požiadavku požiarnej odolnosti 15 min. Strešná konštrukcia je navrhnutá s plne aplikovaným nosným trapézovým plechom, na ktorom je umiestnená tepelná izolácia.

Opláštenie haly

Funkčnú skladbu strechy tvoria vrstvy minerálnej vlny a polystyrénu s celkovou hrúbkou 200 mm. Táto skladba zaručuje vysokú požiarnu odolnosť REI30 DP1 a veľmi dobrú tepelnú izoláciu so súčiniteľom prechodu tepla U=0,188 (W/m2K ). Skladbu strechy uzatvára hydroizolačná fólia s hrúbkou 1,5 mm.

Na opláštenie stien haly bol zvolený osvedčený sendvičový panel s hrúbkou 100 mm a tepelným parametrom U=0,23 (W/m2K ).

Zvláštnosťou tejto výrobnej haly je farebné vyhotovenie. Na prvý pohľad jednoduché farebné riešenie v antracitovej farbe RAL 7016 je umocnené efektným perleťovým povrchom, podobným metalickému laku automobilov. Rovnaká perleťová povrchová úprava sa používa aj na vodovodné potrubie.

Jednotný antracitový odtieň RAL 7016 bol zvolený aj pre výplne otvorov hál (okná, dvere, brány).

Hodnotenie haly U2K

Haly sú pekné. Jan Kohoutek, jednatel