Montované vinárstvo Lubal Veľké Pavlovice

V roku 2016 bola vo Veľkých Pavloviciach postavená nová vinotéka z oceľovej konštrukcie Unihal, opláštená kvalitnými sendvičovými panelmi.

Investor Montované vinařství Lubal Velké Pavlovice
Adresa Velké Pavlovice
Typ haly Potraviny, poľnohospodárstvo
Farba Biela, Zelená
Rok 2016

Dispozícia haly Lubal Veľké Pavlovice

Montovaná vinárska hala je rozdelená na administratívnu a prevádzkovú časť haly s podzemnými priestormi. Administratívne priestory investora sú rozdelené na dve podlažia a sú prepojené vnútorným schodiskom. Prevádzková časť na prízemí haly je rozdelená na lisovňu, kvasnú a školiacu pivnicu a sklad hotových výrobkov. Každá časť je oddelená priečkou a prepojená dverami. Na prvom poschodí sa nachádzajú kancelárie a šatne pre zamestnancov. Posledná časť je podzemná s rozmermi 12x48 m. V podzemnej časti sa nachádzajú sklady hotového vína v nerezových nádržiach, ako aj hotového fľaškového vína. V pivniciach sa nachádza aj degustačná miestnosť, ktorá spája podzemnú halu a vzorkovňu.

Montovanej vinárni dominuje čelný viac-menej presklený štít podľa architektonického návrhu investora, ktorý sme ďalej rozpracovali a farebne doladili.

Zaujímavé riešenie čelných okien dominuje hale a je vkusným a neprehliadnuteľným prvkom.

Zadná prevádzková časť haly je prístupná zadnými sekcionálnymi dverami.

Hala je z oboch strán doplnená strechou s rozmermi 3x48 m.

Farebnosť haly nadväzuje na myšlienku reflektovať podnikanie - prírodná zelená a čistá biela demonštruje účel využitia a podnikanie investora.

Oceľová konštrukcia vinárstva Lubal

Oceľová konštrukcia rámového typu bola ukotvená do betónových pätiek pomocou závitových tyčí cez chemickú maltu. Oceľová konštrukcia je natretá farbou 100my v bielej farbe RAL 9002 s požiarnou odolnosťou 15 minút.

Konštrukcia sa dodáva vrátane podlahovej konštrukcie v administratívnej časti haly.

Prefabrikované opláštenie haly Lubal

Oceľová konštrukcia haly Lubal je opláštená kvalitnými sendvičovými panelmi s výbornými tepelnými a protipožiarnymi vlastnosťami. strecha je dodávaná s hrúbkou 170 mm a tepelnými vlastnosťami U=0,13 W/m2K, izolačným materiálom je PU pena.

Steny montovanej vinárne sú opláštené sendvičovými panelmi s hrúbkou 120 mm a tepelnými vlastnosťami U=0,16 W/m2K v sivobielej farbe a mikroprofilom.

Súčasťou dodávky boli aj vnútorné deliace steny v prevádzkovej časti vinárne.

Do haly sa vchádza tromi hliníkovými kľučkami/guľami vo farbe RAL 6005 zelenej. Podobne ako dvere, aj okná sú v zelenej farbe RAL 6005.

Hala má 6 sekcionálnych brán s elektrickým priemyselným pohonom a jedny s integrovanými dverami. Tri vonkajšie dvere sú zelené a tri vnútorné dvere sú sivé a biele.

Hodnotenie haly Lubal

Veľmi dobrá spolupráca na všetkých úrovniach. Odporúčam Vás. Vlastimil Lubal, investor