logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montovaná hala TK stavby Praha


V súčasnosti montujeme novú výrobnú halu pre TK stavby v Prahe.

Nová výrobná hala je veľmi netradičná - s pôsobivým opláštením imitujúcim tehly, ktoré sa v montovaných halách často nevidí.

Hala bude slúžiť ako výrobná dielňa a je určená pre súkromného investora. Hala bude zateplená sendvičovým panelom Kingspan s imitáciou tehly, strecha haly špeciálnym panelom so škridlovým profilom.

Podrobnosti

Investor TK-stavby
Adresa Praha
Typ haly Výrobné, Administratívne, predajné
Rozmer (m) 10x40x5
Farba Červená, Iná
Rok 2014
Dopytová hala Chcem sa opýtať

Konštrukčný návrh haly

Konštrukcia novej haly pozostáva z oceľovej rámovej konštrukcie zloženej z rámov z valcovaných IPE profilov v moduloch s dĺžkou 4 m. Rozmery haly sú 10x40x4 metre. Oceľová hala je rozdelená na jednopodlažnú zateplenú výrobnú dielňu a dvojpodlažnú administratívnu časť. Oceľová konštrukcia haly je ukotvená k základom pomocou chemických lepených kotiev. Dodávateľom podkladových a stavebných prác bola stavebná spoločnosť TK stavby.

Strešnú časť konštrukcie tvoria oceľové priehradové väzníky METSEC, na ktorých je v profile strešných škridiel položený opláštenie zo sendvičových panelov Kingspan KS 1000 RT. Sendvičové panely sú vyrobené z protipožiarnej PIR peny s uzavretými bunkami Firesafe IPN.

Opláštenie haly v Prahe

Montovaná zateplená výrobná a administratívna hala je opláštená špeciálnym sendvičovým panelom Kingspan v imitácii tehly. Toto opláštenie je v priemyselných budovách takmer ojedinelé vzhľadom na obmedzené možnosti dodávateľov. Investor musel na odporúčanie orgánov SPA prispôsobiť montovanú halu okolitému terénu a zvoliť pre svoju halu tehlový materiál alebo materiál imitujúci tehlu. Investorovi sme ponúkli originálne riešenie - nadštandardný opláštenie panelom s vynikajúcimi izolačnými a protipožiarnymi vlastnosťami v imitácii tehly. Montáž panelov si vyžadovala predovšetkým veľkú pozornosť pri klampiarskych úchytoch a starostlivú prácu všetkých montážnikov.

Strecha haly bola opláštená panelmi s imitáciou škridly KS 1000 RT, ktoré dokonale ladia s tehlovým obkladom stien a umocňujú celkový dôveryhodný vzhľad montovanej haly.

Odvodnenie strechy zabezpečuje bezšvový štvorcový odkvapový systém z pozinkovaného plechu s hrúbkou cca. 0,6 mm vo farbe zodpovedajúcej tehlovočervenej fasáde.

Výplne otvorov haly

Plastové okná a dvere sú päťkomorové s izolačným dvojsklom, farba rámov je biela. Dvere, ktoré sme investorovi navrhli, sú dvojkrídlové zateplené oceľovo-hliníkové dvere, ktoré sú vhodné pre túto netradičnú halu.

Hodnotenie haly Praha

"Ako generálny dodávateľ dokončenej montovanej haly sme so spoločnosťou Unihal spolupracovali po prvýkrát a naša spolupráca bola veľmi dobrá - vzájomne sme si vyhovovali v časovom rozvrhnutí jednotlivých odborných úloh, ktoré na seba nadväzovali, aj v rozdelení exteriérových a interiérových prác s ohľadom na jesenné premenlivé počasie, takže nedochádzalo k prestojom."

Tomáš Klomínek, konateľ TK-Stavby