Montovaná administratívna a skladová hala Vimbau II

Na prelome jari a leta sme začali s výstavou druhej haly pre spoločnosť Vimau s.r.o., ktorá sa nachádza v mestskej časti Praha 4 Kunratice. Koncom júna bola stavba úspešne ukončená a odovzdaná investorovi. Na jeho žiadosť bolo navrhnuté ďalšie poschodie, ktoré bude slúžiť ako administratívna časť.

Investor Vimbau s.r.o.
Adresa Praha 4, Kunratice
Typ haly Výrobné, Skladové
Farba Strieborná, Červená
Rok 2017

Rozloženie montovanej haly

Montovaná skladová hala bola navrhnutá ako delený priestor s priečkou, ktorý má celkovú plochu 1632 m2. V streche haly boli navrhnuté dva svetlíky, ktoré osvetľujú skladové (výrobné) priestory vo vnútri montovanej haly. Hala bola v jednom rohu upravená skosením podľa dohody, aby sa priestor mohol využiť na prevádzku. Podľa rozhodnutia budúcich nájomcov bolo potrebné v montovanej hale navrhnúť a zrealizovať podlahu, ktorá by spĺňala želania spoločnosti, ktorá bude v tejto novej hale podnikať.

Oceľová konštrukcia haly

Primárna oceľová konštrukcia haly je sedlového typu so sklonom 4,5° s rampami v rohoch. Konštrukcia je natretá farbou RAL 9002. Oceľová konštrukcia strechy je navrhnutá z pozinkovaných profilov METSEC. Výmenníky okien, dverí a vrát sú navrhnuté zo štvorcových rúrok.

Opláštenie montovanej haly

Na opláštenie montovanej haly spoločnosti Vimbau s. r. o. sa dodal stenový a strešný plášť od spoločnosti Kingspan. Z dôvodu požiarnej bezpečnosti sú dve steny haly opláštené minerálnymi panelmi s hrúbkou 120 mm. Zvyšné steny sú opláštené PUR panelmi s hrúbkou 100 mm. V súlade s praxou spoločnosti Vimbau sa po obvode montovanej haly použil pás dvoch panelov inej farby (RAL 3000) ako zvyšok opláštenia, ktorý je strieborný v RAL 9006. Strecha oceľovej haly je kompletne vyhotovená zo 100 mm hrubého PUR panelu v striebornej farbe RAL 9006. Priečka deliaca montovanú halu je zhotovená zo stenového minerálneho panelu s hrúbkou 100 mm vo farbe RAL 9002 - sivobiela.

Výplne otvorov

Prístup do montovanej haly je z dôvodu variability skladových a výrobných priestorov zabezpečený siedmimi dverami s rozmermi 3,7x4,2 m. Na strane sekcionálnych brán sa nachádzajú oceľovo-hliníkové dvere s rozmermi 0,9x2 m. Nad sekcionálnymi bránami sú namontované markízy, ktoré zabraňujú dažďu. V prvej realizačnej dokumentácii boli v plášti montovanej haly navrhnuté dve okná. Počas montáže podlahy sa celkový počet okien (2x1m) zvýšil na 10.

Hodnotenie haly Vimbau II

Celá stavba prebehla hladko a v predstihu. Komunikácia s inžiniermi na stavbe je výborná, ich odbornosť je vynikajúca. Jakub Houska, zástupca investora