Montovaná prístavba BIO NEBIO Bavoryně

Začiatkom roka 2017 sme pre investora bio nebio s.r.o., ktorý sa zaoberá predajom biopotravín a zdravých potravín, navrhli montovanú halu, ktorá rozširuje skladové kapacity a je prepojená s existujúcim skladom.

Investor bio nebio s.r.o.
Adresa Byvoryně
Typ haly Skladové, Potraviny, poľnohospodárstvo
Farba Žltá, Zelená
Rok 2017

Montovaná hala sa realizovala počas letných prázdnin. Farba obkladu stien bola skombinovaná s dizajnom hlavného skladu a farebne sa mierne odlišovala od existujúcich objektov. Zvláštnosťou tejto haly je jeden pás panelov, ktorý bol dodaný úplne hladký a v budúcnosti bude slúžiť ako miesto na nalepenie reklamnej fólie.

Oceľová konštrukcia haly

Oceľová rámová konštrukcia haly so sklonom 6° je navrhnutá s požiarnou odolnosťou 15 minút a je ukotvená k betónovým pätkám prostredníctvom závitových tyčí na chemickú maltu. Na oceľovú konštrukciu bola zvolená farba RAL 9002. Sekundárnu konštrukciu strešného plášťa tvoria pozinkované väzníky METSEC.

Stenový a strešný plášť

Strecha skladovej haly je zateplená PUR izoláciou s hrúbkou 100 mm a tepelným výkonom U=0,22 W/m2K. Farebný odtieň strechy haly bol zvolený vo farbe RAL 1015 slonová kosť. Opláštenie stien je zateplené 100 mm hrubou PIR izoláciou s tepelnou vlastnosťou U=0,23 W/m2K. Farebný odtieň oceľovej haly bol zvolený vo farbe RAL 1015 slonová kosť a RAL 6011 svetlozelená. Pre obkladové stenové panely bol zvolený mikroprofil, ktorý sa nachádza na 90 % obkladu stien. Pre jeden pás bol zvolený hladký profil z dôvodu lepivého charakteru reklamy. Vnútorná farba panelov bola zvolená biela RAL 9002.

Štvorcový odkvapový systém 120x120 mm sa zvolil vo farbe RAL 6011 pre stenu s panelmi vo farbe RAL 1015 a vo farbe RAL 1015 pre stenu s panelmi vo farbe RAL 6011. Klampiarske prvky haly sú potom zvolené tak, aby tieto dve farby zvýraznili daný prvok. Súčasťou montovanej haly je markíza vo farbe RAL 1015.

Dvere, dvere a okná

Pre skladovú halu bola navrhnutá jedna okenná zostava 16x1m a 2 okná 4x1m, všetky v štandardnej farbe okien. Vstup do haly zabezpečujú jedny dvere vo farbe RAL 1015 a dvoje dvere vo farbe RAL 1015.

Hodnotenie realizácie haly bio nebio

• kvalitné dodanie haly
  • výborná komunikácia so spoločnosťou Unihal
  • flexibilný prístup spoločnosti Unihal k termínom.
Luděk Šťastný, investor
Montovaná prístavba BIO NEBIO Bavoryně