Montovaná potravinárska hala Tanet Gastro

Na jar 2016 sme dokončili novú montovanú halu na výrobu pizze Tom pre spoločnosť Tanetgastro s.r.o. Hala sa nachádza v priemyselnej zóne v Lukove pri Zlíne, kde medzi ostatnými štandardnými sivými halami vyniká svojím farebným architektonickým riešením.

Investor TanetGastro s.r.o.
Adresa Lukov u Zlína
Typ haly Potraviny, poľnohospodárstvo
Farba Biela, Žltá, Iná
Rok 2016

Montovaná potravinárska hala pozostáva z kombinácie oceľovej haly a zabudovaných chladiacich, mraziacich a SDK priečok, ktoré tvoria ucelenú jednotku na výrobu pizze od základných surovín až po hotové mrazené polotovary, ktoré potom investor distribuuje do ďalších externých prevádzok po celej Morave. Hlavnou myšlienkou je vyrábať a dodávať kvalitnú pizzu Toma na pečenie do prevádzok, ktoré chcú pizzu ponúkať svojim zákazníkom.
Farebná schéma haly je kombináciou troch farieb, ktoré tvoria logo spoločnosti (biela, červená a žltá). V budúcnosti bude k hale pristavená kompletná administratívna budova.

Hale teraz dominuje strecha s nosníkmi s rozmermi 3,0x5,4 m nad zásobovacími dverami.

Vnútorná dispozícia haly je rozdelená na množstvo skladov, chladiarní, mraziarní, umývacích boxov a finálnej výrobnej haly, kde sa pečie pizza. Súčasťou haly sú aj administratívne priestory, ktoré sa v ďalšej fáze presunú do samostatnej administratívnej budovy.

OCEĽOVÁ KONŠTRUKCIA HALY

Oceľová konštrukcia haly je navrhnutá z valcovaných IPE profilov, ktoré sú opletené nosníkom, doplneným priehradovými väzníkmi Metsec a vetracími prvkami. Nosník je navrhnutý tak, aby na týchto nosníkoch niesol podhľady.

Oceľová konštrukcia haly je natretá bielou farbou RAL 9010.

OPLÁŠTENIE HALY NA VÝROBU PIZZE

Oceľová konštrukcia potravinárskej haly je opláštená vysokokvalitnými fínskymi PIR panelmi vhodnými do prostredia potravinárskeho priemyslu. Strecha výrobnej haly je opláštená PIR panelmi s hrúbkou 120 mm, steny sú tiež z PIR panelov s hrúbkou 100 mm. Okrem vynikajúcich protipožiarnych vlastností majú tieto panely aj vynikajúce tepelnotechnické vlastnosti U=0,17 pre strešné panely s hrúbkou 120 mm a U=0,21 W/m2K pre stenové panely - hrúbka 100 mm.

V stropnej časti je z hygienických dôvodov inštalovaná konštrukcia na upevnenie sadrokartónových podhľadov. V skladoch je strop tvorený strechou, v chladiarenských a mraziarenských priestoroch je to uzavretý box z panelov s hrúbkou 200 mm vrátane stropu.

Hala je na streche opláštená bielou farbou RAL 9010, steny sú kombináciou farieb RAL 9010 (biela), RAL 1021 (žltá) a RAL 2004 (oranžovo-červená). Zateplený sokel má povrchovú úpravu Marmolit v čiernej farbe. Na opláštenie haly bol zvolený dizajn profilu R28, ktorý má čisté horizontálne línie, ktoré nerušia farebnosť opláštenia.

Pre investora bola vytvorená 3D vizualizácia haly, aby si vedel predstaviť celkový tvar haly. Návrh sme odsúhlasili ešte pred uzavretím zmluvy a následne sme všetko zadali do výroby podľa 3D návrhu.

Všetky klampiarske prvky - štvorcový odkvapový systém, okenné a dverné kovania vrátane upevnenia otvorových výplní sú dodané v bielej farbe (RAL 9010).

Výplne otvorov - dvere s integrovaným vstupom 3,0x3,0 m, okná a dvere sú tiež v bielej farbe. Okná sú navyše vybavené automatickými roletami, ktoré chránia interiér z južnej strany pred slnečnými lúčmi a zabraňujú prehrievaniu už aj tak teplej prevádzky pri pečení pizze.

ODDELENÝ SKLAD

Súčasťou dodávky haly je prístavba skladu so strechou pre 2 vozidlá s rozmermi 6x15m. Súčasťou montovaného skladu sú dvojkrídlové zateplené dvere s rozmermi 2,5x2,5 m. Sklad slúži ako nevykurovaný priestor pre náradie a iný tovar, ako sú palety, baliace prostriedky a pod.

Hodnotenie haly TanetGastro Lukov

Úplná spokojnosť!