Montovaná oceľová hala na automatické dávkovanie paliva

Oceľová konštrukcia s hmotnosťou 150 ton bola zmontovaná za 6 týždňov.

V roku 2023 sme realizovali oceľovú konštrukciu s opláštením na nakládku a manipuláciu s palivom pre Tepláreň Otrokovice a.s.

Investor Teplárna Otrokovice a.s.
Adresa Otrokovice
Typ haly Špeciálne
Farba Strieborná, Zelená
Rok 2023

TECHNICKÉ PARAMETRE MONTOVANEJ HALY

Oceľová konštrukcia so zastrešenou plochou je primárne určená na automatizáciu dávkovania paliva v Teplárni Otrokovice.

Oceľová konštrukcia automatického dávkovača paliva

Oceľová konštrukcia našej výroby v tonáži 150 t bola realizovaná v priebehu roka 2023. Oceľová konštrukcia je navrhnutá ako otvorený prístrešok pre automatický zakladač s nosnosťou 3,3 t a celkovou hmotnosťou zakladača 21,9 t. Oceľová konštrukcia je navrhnutá ako dvojloďová konštrukcia, pričom jedna z lodí je vybavená automatickým zakladačom.

Oceľová konštrukcia sa skladá z oceľových profilov IPE a HEA, kotvenie je navrhnuté ako závitové a závesné. Výstuž oceľovej konštrukcie zabezpečuje systém rúrok a guľatiny v kríži.

Konštrukcia je navrhnutá s požiarnou odolnosťou 15 minút.

Oceľovú konštrukciu tvorí dvojtraktová priestorová rámová konštrukcia so sedlovou strechou so sklonom °6. V pôdoryse má oceľová konštrukcia rozmery 38,5 x 37,9. Výška pri odkvape je 14 metrov, pri hrebeni 16 metrov.

Opláštenie oceľovej konštrukcie trapézovým plechom

Oceľová konštrukcia v stenových častiach je čiastočne opláštená trapézovým plechom ukotveným do žiarovo pozinkovaných pätiek, v strešnej časti je trapézový plech ukotvený do žiarovo pozinkovaných väzníkov.

Konštrukcia je doplnená servisnou lávkou na obsluhu automatického nakladača. Lávka je vyrobená zo žiarovo pozinkovaných poréznych tyčí a je vybavená zábradlím na oboch stranách. Prístup na lávku zabezpečuje servisný rebrík s ochranným košom.

Hodnotenie realizácie teplárne Otrokovice

Celková spokojnosť s priebehom prác. Ing. Pavel Válek, TDI