logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montovaná administratívna hala Avex Zlín


V tomto roku sme pre pána Výmolu postavili novú montovanú halu v priemyselnom areáli Barabáš v Zlíne, určenú na prenájom dodávateľom telekomunikačných zariadení.

Priemyselný areál Barabáš sa nachádza na okraji Zlína smerom na Uherské Hradiště, obklopený okolitými lesmi.

Podrobnosti

Investor Michal Výmola
Adresa Zlín
Typ haly Skladové, Administratívne, predajné
Rozmer (m) 12x40x9,6
Farba Strieborná
Rok 2016
Dopytová hala Chcem sa opýtať

Naša spoločnosť Unihal realizovala montovanú halu Avex na jar 2016.

Montovaná hala je určená na rozšírenie kancelárskych priestorov spoločnosti Suntel, ktorá má v areáli prenajaté priestory.

Spoločnosť Suntel je dodávateľom telekomunikačných zariadení a tomu bolo potrebné prispôsobiť aj konštrukciu montovanej haly, keďže na streche budovy bol umiestnený 20-metrový stožiar na prenos signálu.

Dispozícia montovanej haly

Montovaná administratívna hala má rozmery 12,3 × 39,4 × 9,6 metra, oceľová konštrukcia bola navrhnutá v moduloch jednotlivých oceľových rámov s dĺžkou 4,5 metra každý.

Administratívna budova bola navrhnutá v troch podlažiach s vnútorným a vonkajším oceľovým schodiskom. Poschodie bolo navrhnuté s kombináciou primárnej a sekundárnej oceľovej konštrukcie s pozinkovaným stropným systémom, na ktorom bol položený nosný trapézový plech a 8 cm vrstva betónu. Takto pripravená podlaha je veľmi úsporná.

Opláštenie montovanej kancelárskej haly

Požiarna odolnosť montovanej haly je 15 minút, oceľová konštrukcia bola opláštená sadrokartónovými doskami. Opláštenie haly tvoria takzvané PIR panely s vysokou požiarnou odolnosťou.

Vysokokvalitné fínske panely Ruukki sú vhodné pre priemyselné haly, kde sa kladú vysoké nároky na požiarnu odolnosť, trvanlivosť a estetiku.

Na opláštenie bol použitý špeciálny strešný panel Ruukki SP2C160/120 EPIR s vynikajúcimi tepelnými vlastnosťami a stenový panel Ruukki SP2D100 XPIR 1000 v sivej farbe RAL 7035 a mikroprofilom. Ide o panel so skrytou škárou a tepelnými vlastnosťami 0,22 W/m2K.

Výplne otvorov v hale Avex

V montovanej kancelárskej hale sme inštalovali 12 plastových okien rôznych rozmerov v kombinácii pevných okien a otváravých okien. Je tu šesť dverí 1x2 2ks a 1 vstupné dvere s nadsvetlíkom v antracitovej farbe s dvojsklom a rozmerom 1x2,4m.

V štíte a na jednej strane boli nainštalované priemyselné sekcionálne brány 4x4 a 3x4 v sivobielej farbe RAL 7035.

Obslužnosť a využitie podlaží zabezpečuje jedno hlavné a jedno vedľajšie vonkajšie žiarovo pozinkované schodisko s polykarbonátovou strechou.

V zadnej časti haly bol umiestnený 4 m pozinkovaný požiarny rebrík s košom, ktorý zabezpečuje jednoduchý prístup na strechu montovanej administratívnej haly Avex zo zadného schodiska.

Dizajn montovanej kancelárskej haly Avex

Kancelárska hala Avex má farebnú kombináciu sivobielej a tmavej antracitovej farby. Sendvičové panely na opláštenie boli namontované vertikálne, čo nie je bežné riešenie a ide o dizajn. Farebná kombinácia svetlej a tmavej farby je veľmi obľúbená a často sa odporúča pre kancelárske haly, ale aj pre niektoré typy výrobných hál.