logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montovaná hala LOC-Aj s mostovým žeriavom 3,2 t


V lete 2017 sme ako generálny dodávateľ dokončili halu, ktorá bude slúžiť ako ekologická demontážna stanica pre autovraky. Súčasťou dodávky bolo aj vnútorné vybavenie.

Podrobnosti

Investor LOC - Aj s.r.o.
Adresa Bechyně
Typ haly Autosalóny, servisy, autoumyvárne
Rozmer (m) 15x40x6,3
Farba Strieborná, Červená
Rok 2017
Dopytová hala Chcem sa opýtať

usporiadanie montovanej haly

Dispozícia montovanej haly je navrhnutá ako jedna plocha s rozlohou 600 m2, len vo vnútri haly je malá kancelária pre technika, ktorý bude riadiť práce na likvidácii autovrakov. Z manipulačných dôvodov je v hale nainštalovaný jednoprievlakový mostový žeriav s nosnosťou 3,2 t.

Oceľová konštrukcia haly

Oceľová konštrukcia haly LOC-Aj je rámového typu so sklonom 6° a konštrukcia je natretá farbou RAL 9002. Okolo haly je na jednej strane konzolové zastrešenie so šírkou 2,0 m, na druhej pozdĺžnej strane je zastrešenie s podperou so šírkou 5,0 m, je riešené natiahnutím zateplenej strechy až na zastrešenie. Väzby sú zo systému METSEC. Hala má spôsob kotvenia votknutý do kalicha.

Opláštenie haly

Oceľová konštrukcia je na streche a stenách opláštená izolačnými sendvičovými panelmi s PUR jadrom s hrúbkou 100 mm, v striebornej farbe RAL 9006. Profil panelov je zvolený Micro. Celkový tepelný odpor strechy a stien je U=0,22 (W/m2K). Priečky v montovanej hale sú zo sendvičových panelov s PUR penou s hrúbkou 80 mm (kancelársky priestor).

Výplne otvorov

Hale dominujú dvere s trojitým zasklením. V hale v pozdĺžnej stene sú 2 veľké priemyselné sekcionálne brány s impulzným ovládaním s rozmermi 5,8x4,5m, ktoré prechádzajú za žeriavovú dráhu nad mostový žeriav, väčší rozmer je z dôvodu manipulácie s autovrakmi. Z prednej strany v štíte sa nachádza brána s impulzným ovládaním s rozmermi 4,0x4,5 m. Brána má niekoľko sekcií zasklených 3-sklom s prerušeným tepelným mostom, hrúbka sekcií je nadštandardných 60 mm s tepelným odporom U=0,36 (W/m2K).

Hala je presvetlená svetlíkom s rozmermi 3,0x26,2 m, výplň je z 5-komorového polykarbonátu s dobrými izolačnými vlastnosťami U=1,4 (W/m2K). Svetlík obsahuje snímač vetra a dažďa a jedno elektricky ovládané otváranie. Svetlo v hale je potom doplnené na západnej strane 6ks čiastočne otváracích plastových okien s rozmermi 2,0x1,1m.

Vzhľadom na dobré referencie a tiež dobrú spoluprácu, kde sme sa osvedčili ako generálny dodávateľ, sme hneď po dokončení stavby LOC-Aj v Bechyni začali s výstavbou veľmi podobnej haly 15x40m pre LOC-Západ v Kasejoviciach, hala bola odovzdaná na jeseň 2017.

Hodnotenie montovanej haly Loc Aj

Môžem odporučiť - od prípravy stavby, dokumentácie, montáže, vrátane rokovaní pri realizácii haly, všetko bolo veľmi korektné. Ing. Jindřich Kovač
Montovaná hala LOC-Aj s mostovým žeriavom 3,2 t

Fotogaléria