Zateplená hala pre železničné stroje GJW

V zime 2016 sme realizovali montovaná zateplenú halu pre železničného dopravcu GJW Praha. Zateplená hala bude slúžiť ako opravovňa železničných stavebných strojov.

Investor GJW Praha
Adresa Havlíčkův Brod
Typ haly Autosalóny, servisy, autoumyvárne
Farba Strieborná, Modrá
Rok 2016

Účel montovanej haly GJW

Montovaná oceľová hala bola navrhnutá na účely opráv železničných strojov a železničnej mechanizácie investorskej spoločnosti GJW Praha. Spoločnosť sa špecializuje na modernizáciu a výstavbu železničných tratí, staníc a rekonštrukciu železničného zvršku - v montovanej hale budú umiestnené koľajnice, na ktorých sa budú vo vnútri haly presúvať železničné stroje na servis a opravy.

Zloženie montovanej haly GJW

Montovaná oceľová konštrukcia haly GJW pozostáva z oceľovej rámovej konštrukcie - stĺpov, rámp a fasády, vystuženej oceľovými prvkami na bokoch a streche haly. Oceľovú konštrukciu dopĺňa mostová žeriavová dráha s 5 t žeriavom po celej dĺžke haly.

Oceľová konštrukcia je priskrutkovaná k základovým pätkám.

V strešnej časti sú na primárnu oceľovú konštrukciu položené pozinkované priehradové väzníky METSEC, na ktorých je položené opláštenie.

Izolácia haly

Oceľová hala je opláštená vysokokvalitnými polyuretánovými panelmi s hrúbkou 120 mm na streche a 100 mm na bokoch. Izolačným materiálom je IPN pena. Farba sendvičových panelov bola zvolená strieborná RAL 9006 a krabicový profil na bokoch a modrá RAL 5010 na streche.

Klampiarske prvky a odkvapy boli dodané v modrej farbe RAL 5010.

Hala je osvetlená pásmi okien na dlhých stranách haly. Bola osadená 3-dielna priemyselná elektricky ovládaná brána s rozmermi 5x5 m.

Hodnotenie haly GJW

So spoločnosťou Unihal som bol spokojný, pokiaľ ide o vykonanie práce. Pružne reagovali na všetky požiadavky a práce boli vykonané kvalitne.

Radek Fikar, technický dozor GJW
Zateplená hala pre železničné stroje GJW