logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montovaná hala Soft Cotton


Farebná a pôsobivá hala Soft Cotton - predajňa luxusných uterákov a županov bola dokončená v roku 2020.

Podrobnosti

Investor Soft Cotton s.r.o.
Adresa Ostrava
Typ haly Administratívne, predajné
Rozmer (m) 18,8 x 22,5 x 5,42
Farba Antracitová
Rok 2020
Dopytová hala Chcem sa opýtať

Na prelome rokov 2018 a 2019 nás oslovil klient z Ostravy, ktorý kúpil pozemok na výstavbu montovanej haly so stavebným povolením a hotovými základmi. Keďže sa investorovi nepáčila koncepcia navrhovanej haly a bola nevhodná pre jeho podnikanie, oslovil našu spoločnosť. Požiadal nás o prepracovanie projektu na halu, ktorá by spĺňala požiadavky na dizajn vonkajšieho vzhľadu a úpravu interiéru tak, aby poskytovala vhodné a reprezentatívne pracovné prostredie. Projekt bol upravený v koordinácii s projektantom a predložený na schválenie niekoľkým dotknutým štátnym orgánom. Všetko prebehlo bez väčších zádrheľov a investor začal koncom leta a na jeseň 2019 upravovať existujúce základy a okolitý terén pre výstavbu novo navrhnutej haly. Najväčším problémom celej zmeny bolo schválenie finálneho vizuálneho návrhu, na ktorý investor kládol veľký dôraz. Všetko muselo byť v súlade s investorom vďaka navrhovanej skladbe plastových okien a farebnej skladbe panelov a klampiarskych prvkov. Konečný vizuál, ktorý sa realizoval, prešiel viacerými úpravami a zmenami, a to vzhľadom na podmienky vyplývajúce z technických listov výrobkov, ktoré boli konfrontované s požiadavkami investora.

Samotná realizácia montovanej haly sa začala koncom januára 2020 s plánovaným termínom odovzdania investorovi začiatkom marca. Vďaka priaznivému počasiu bola hala odovzdaná investorovi koncom februára, čo investorovi umožnilo začať s finálnymi úpravami vnútornej dispozície a okolitého terénu. Vďaka farebnej skladbe pôsobí hala veľmi vkusne, reprezentatívne a nadčasovo.

Dispozičné riešenie haly

Výstavbou montovanej haly získala spoločnosť Soft Cotton veľké predajné, administratívne a skladové priestory s celkovou podlahovou plochou 404,93m2. Podstatnú časť budovy tvorí reprezentatívna jednopodlažná administratívna budova spolu s predajnými priestormi.

Naľavo od vstupu sa v pôdoryse haly nachádzajú dve kancelárie pre vedenie spoločnosti a samostatná zasadačka na stretnutia s klientmi. K administratívnemu zázemiu patrí, samozrejme, sociálne zariadenie spolu so šatňou, kuchynkou a dennou miestnosťou. Súčasťou haly sú aj dva vnútorné sklady a dva vonkajšie sklady, ktoré sú priamo prepojené s predajnou časťou haly.

Výstavba montovanej haly

Nosná konštrukcia výrobnej haly je navrhnutá ako oceľová rámová konštrukcia z valcovaných oceľových IPE profilov.

Akonosná konštrukcia bola zvolená oceľ s požiarnou odolnosťou vypočítanou podľa eurokódov (PO) R15min vo farbe RAL 9002 (sivobiela). Strecha tejto haly je navrhnutá ako skladaná strecha SG Combi 15M-i REI15 DP1 220 mm. Ako hydroizolácia je použitá Sika Broof 1,5 mm. Vstupným dverám dominuje sklenená markíza s dĺžkou 2,3 m a šírkou 1 m.

Farebné riešenie haly

Farebné riešenie haly je jednoduché a elegantné. Na steny administratívnej budovy boli zvolené farby RAL 7016 (antracitovo sivá) a RAL 9010 (biela) a na obklad časti haly nad oknami okolo celej haly bola zvolená farba RAL 9010 (biela), aby vynikol názov Soft Cotton. Vodovodné potrubie bolo vždy farebne prispôsobené farbe stien.

Dvere a okná sú tiež vo farbe RAL 7016, rovnako ako steny. Hala má dve sekcionálne brány, menšiu vo farbe RAL 9010 a väčšiu vo farbe RAL 7016.