Montovaná hala pre finišer diaľnic Eurovia

Začiatkom roka 2016 sme postavili zateplenú montovanú halu pre skladovanie diaľničného finišera na opravu diaľnice D1 pri Brne.

Betónový finišer D1 je technický unikát, ktorý teraz pomáha modernizovať diaľnicu na Vysočine.

Investor Eurovia CS, a.s.
Adresa Vyškov
Typ haly Skladové
Farba Biela
Rok 2016

Montovaná hala je prispôsobená pre stroj, ktorý váži viac ako 30 ton a vytvára betónový povrch diaľnice. Finišér kladie cestu v dvoch krokoch - najprv stroj položí hrubý povrch a potom sa povrch dokonale vyhladí. Finišer kladie betón na šírku 15 metrov rýchlosťou 1 km/hod.

Prefabrikovaná hala pre finišer

Montovaná hala bola postavená v blízkosti diaľnice - za Vyškovom, v blízkosti Aeroklubu letiska Vyškov, v blízkosti vjazdu na D1. Montovaná hala je postavená v rozmeroch 12x25x5 v moduloch po 6,2 metra, pričom prednú stranu haly z veľkej časti tvorí vstup a dvere pre finišér.

Samotný vstupný otvor pre finišer bol zostavený v rozmere 13x4 metre. Do otvoru boli umiestnené špeciálne posuvné dvere bez presklenia so štandardným kovaním so západkou, strieškou, kľučkou a zámkom. Dverné krídlo je vyrobené z polystyrénu s hrúbkou 50 mm. Dvere sa otvárajú pomocou elektrického priemyselného pohonu.

Oceľová konštrukcia haly je natretá sivobielym náterom s požiarnou odolnosťou 15 minút. Pozinkované väzníky v strešnej časti sa dodávajú tiež s požiarnou odolnosťou 15 minút.

Hala je postavená bez obvodového sokla, panely sú ukotvené -0,1 m od podlahy. Konštrukcia je kĺbovo kotvená k základom.

Opláštenie haly Eurovia

Opláštenie haly je z kvalitných sendvičových panelov s hrúbkou 10 cm na streche a bokoch, s požiarnou odolnosťou 15 minút, v sivobielej farbe RAL 9002 na streche a bokoch s izoláciou z PUR peny a mikroprofilom.

Klampiarske prvky pre opláštenie boli tiež dodané v sivobielej farbe RAL 9002.

Okrem posuvných dverí boli v hale umiestnené 1 plné hliníkové dvere a 1 plastové okno 1,8x1,5 m s 2 otvormi.

Hodnotenie realizácie montovanej haly Eurovia

Z našej strany môžeme povedať len toľko, že sme boli veľmi spokojní vo všetkých ohľadoch.

Roman Pištěk, technický dozor investora