logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montovaná kancelárska hala Schuller


Na prelome augusta a septembra tohto roku sme dokončili reprezentatívnu montovanú halu s administratívnym zázemím vo Vracove (okres Hodonín).

Administratívna hala je prepojená so susednou montovanou skladovou halou.

Podrobnosti

Investor Jan Schuller
Adresa Vracov
Typ haly Skladové, Administratívne, predajné
Rozmer (m) 15x40x7
Farba Biela, Tmavo strieborná, Antracitová
Rok 2016
Dopytová hala Chcem sa opýtať

Dispozícia montovanej administratívnej a skladovej haly Vracov

Montovaná administratívna hala má rozmery 15x40x7. Hala má dve podlažia v predných dvoch moduloch, kde sa nachádza administratívne zázemie investora. Zadná časť haly, ktorá pozostáva z celkovo 5 modulov, je určená ako sklad. Sklad a administratívna hala sú vzájomne prepojené a výškovo identické, celková výška montovanej haly v odkvape je 7 metrov.

Strecha haly je sedlová s malým sklonom 2°, preto sa na zateplenie strechy použil skladaný strešný plášť, ktorý je najvhodnejší pre strechy s malým sklonom. Skladová hala je doplnená strešným hrebeňovým svetlíkom s rozmermi 3x18 m, ktorý zabezpečuje maximálne presvetlenie haly.

Celá montovaná hala je zložená z oceľovej rámovej konštrukcie Unihal. Celkovo halu tvorí 8 rámov v 6 m moduloch.

Prvé dva moduly nesú podlahovú konštrukciu zloženú z IPE profilov, M-nosníkov a nosného TR plechu. V podlahe bolo umiestnené schodisko na druhé poschodie.

Grafický návrh a farebná schéma haly Vracov

Návrh montovanej administratívnej haly Vracov vychádzal zo schválenej vizualizácie haly, ktorá je tu prezentovaná a ktorú podrobne spracovala projekčná kancelária Control Invest Projekt s.r.o., ktorá vypracovala štúdiu haly a samotný projekt pre stavebné povolenie. Realizačnú dokumentáciu montovanej haly vypracovala naša spoločnosť Unihal s.r.o.

Základným konceptom bola kombinácia kontrastnej bielej a čiernej farby na fasáde haly v kombinácii s výplňami otvorov haly. Dominantou celej budovy sa stala čelná presklená fasáda doplnená ozdobnými markízami nad oknami.

Montovaná hala bola opláštená špičkovými sendvičovými panelmi vo farbe RAL 9007 tmavostrieborná, RAL 9010 biela a dvere, dverné a okenné otvory vo farbe RAL 7016 čierna.

Výsledný dojem z haly je veľmi dobrý.

Opláštenie montovanej haly Schuller

Oceľová konštrukcia haly bola opláštená sendvičovým panelom Ruukki SP2D100 EPIR 1000, ktorý má vynikajúce tepelné a protipožiarne vlastnosti. Strechu haly tvorí skladaný plášť - izolačná fólia SIka, polystyrénová izolácia a nosný plech TR.