logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montovaná administratívna hala JL Transport Praha


Nová montovaná hala žiari v Prahe vďaka pôsobivej a pestrej kombinácii troch farieb - oranžovej, modrej a striebornej.

Investor vhodne premietol svoje firemné farby do fasády novej montovanej kancelárskej haly v Prahe 5 Chuchli.

Podrobnosti

Investor JL Transport s.r.o.
Adresa Praha 5
Typ haly Skladové, Administratívne, predajné
Rozmer (m) 12,6x36x5,7
Farba Tmavo strieborná, Modrá, Iná
Rok 2015
Dopytová hala Chcem sa opýtať

Montovanú halu dodala naša spoločnosť ako generálny dodávateľ a hala bola odovzdaná v decembri 2015.

Koncept montovanej haly Praha

Montovaná hala spoločnosti JL Transport bola postavená v južnej časti Prahy - v Prahe 5 Malej Chuchli na brehu Vltavy. Nádherná zateplená hala žiari krásnymi farbami, ktoré sú veľmi decentne zladené s firemnými farbami investora - pána Jana Litoša.

Hala je určená na presťahovanie sídla spoločnosti zo starších priestorov do nových kancelárií. Hala je určená najmä pre THP kancelárie, ale časť haly bude slúžiť aj na skladové účely. Investor uvažuje aj o využití časti haly na účely prenájmu.

Prefabrikovaná oceľová konštrukcia pražskej haly

Oceľovú rámovú konštrukciu s poschodím tvorí sedem oceľových rámov podopretých valcovanými profilmi HEA. Hala je v strede rozdelená vnútornou priečkou, ktorá oddeľuje administratívnu a skladovú časť montovanej haly. Celá konštrukcia bola natretá sivobielym náterom RAL 9002.

Primárnu konštrukciu dopĺňa podlahová konštrukcia pozostávajúca z valcovaných profilov, stropov typu METSEC M a nosného trapézového plechu.

Celá rámová konštrukcia je v strešnej časti spojená sústavou priehradových väzníkov Sleeved and Butt, na ktorých je položený polyuretánový strešný panel.

Opláštenie montovanej haly JL Transport

Krása montovanej haly JL Transport spočíva v trojfarebnej kombinácii panelov opláštenia. Firemné farby modrá, oranžová a strieborná sa nepravidelne striedajú po obvode haly. Sendvičové panely boli namontované vertikálne - čo umožnilo striedanie celých farebných pruhov. Rovnako ako panely, aj klampiarske prvky sa dodávali vždy v danom odtieni farby obkladu.

Farby opláštenia:

  • tmavostrieborná - RAL 9007
  • oranžová - RAL 2008
  • modrá - RAL 5010

Farby na hale dodávajú každej stavbe to "niečo navyše" - investorovi sme poskytli niekoľko vizualizácií, z ktorých si mohol vybrať tú "pravú", ktorá mu "padla do oka". Rovnako aj montážna dokumentácia bola pripravená vo výrobnom programe TEKLA Structures so všetkými detailmi vrátane farieb.

Hala bola opláštená panelom KS1000 RW s hrúbkou 120 mm na streche a panelom KS 1000 AWP tiež s hrúbkou 120 mm v mikroprofiloch a izolačnou penou IPN. Montovaná hala má vysoký štandard opláštenia, ktorý sa odporúča najmä pre administratívne haly a kancelárie. Táto hrúbka opláštenia zabezpečuje maximálnu úsporu energie, čo je v dnešnej dobe obzvlášť žiaduce.

JL Výplne otvorov dopravných hál

Všetky otvorové výplne boli dodané v decentnom striebornom odtieni RAL 9007. Do haly sa vchádza cez dvoje presklených vstupných dverí a dvoje sekcionálnych dverí v štítoch, nad ktorými bola osadená strieška z trapézového plechu vo farbe opláštenia. Brány sú vybavené priemyselným motorom GFA. Plastové okná vo farbe RAL 9006 boli dodané s trojsklom s tepelným odporom U=0,6 W/m2K a bezpečnostným sklom Connex 6,8.

Hala je doplnená bezškárovým odkvapovým systémom vo farbe RAL 9007.

Hodnotenie haly Praha

Výstavba prebehla hladko, realizácia bola ukončená pred termínom, potešila ma ústretovosť v prípade požiadaviek na práce navyše.

Jan Litoš, investor