logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montovaná administratívna hala Ellipse


Na jar 2015 sme realizovali krásnu montovanú administratívnu a výrobnú halu pre spoločnosť Ellipse s.r.o. vo Vsetíne, ktorá sa zaoberá návrhom a šitím kvalitného športového oblečenia.

Montovaná hala je dvojpodlažná montovaná oceľová rámová konštrukcia so šikmou strechou so sklonom 2°.

Podrobnosti

Investor Ellipse CZ s.r.o.
Adresa Vsetín
Typ haly Výrobné, Administratívne, predajné
Rozmer (m) 8x25x7
Farba Strieborná, Antracitová
Rok 2015
Dopytová hala Chcem sa opýtať

Oceľová konštrukcia haly Ellipse

Oceľovú konštrukciu haly tvoria oceľové rámy a priečniky. Konštrukcia je navrhnutá v pultovej forme. Primárna oceľová konštrukcia bola prekrytá M-priehradami, na ktorých bol položený trapézový plech. Na takto pripravenú konštrukciu podlahy sa vyliala osemcentimetrová vrstva betónu. Táto konštrukcia je ekonomickejšia ako čisto valcovaná konštrukcia podlahy z profilov. Podlaha bola navrhnutá na nosnosť 500 kg/m2.

Oceľové stĺpy boli ukotvené do betónových pätiek prostredníctvom závitových tyčí na chemickú maltu, oceľová konštrukcia bola dimenzovaná dostatočne na štvrtú snehovú plochu.

Opláštenie oceľovej konštrukcie haly

Natretá oceľová konštrukcia bola opláštená minerálnymi panelmi a sendvičovými panelmi so špeciálnou protipožiarnou penou IPN2 od českého výrobcu Kingspan. Opláštenie stien bolo dodané s hrúbkou 150 mm a požiarnou odolnosťou 90 DP1 a 15 DP1 pre penu IPN2.

Investor kládol vysoké nároky na estetický dojem a konečný vzhľad haly. Na vizualizáciu haly bolo vytvorených niekoľko grafických návrhov a nakoniec sa vybralo opláštenie v dvojfarebnom a dvojprofilovom vyhotovení:

Základom pre opláštenie stien haly bola zvolená strieborná farba RAL 9006 s jemným mikroprofilom - s ňou kontrastuje tmavé opláštenie okolo okien vo farbe RAL 7016 a hrubý vlnovkový profil. Plastové okná a dvere boli tiež dodané v tmavej farbe.

Celkový dojem kancelárskej haly je veľmi pôsobivý a zvolená farebná kombinácia pôsobí veľmi moderne a futuristicky.

Strecha haly

Strecha haly bola navrhnutá so sklonom 2°. Vzhľadom na nízky sklon strechy bol navrhnutý skladaný strešný plášť pozostávajúci z podhľadu, nosnej primárnej oceľovej konštrukcie, trapézového plechu, 240 mm hrubej izolácie pozostávajúcej zo 60 mm minerálnej vlny, 120 mm EPS70S a 60 mm EPS 100S a 1,5 mm hrubej hydroizolačnej fólie SIKA na vrchnej strane izolácie. Ide o tkaninu vystuženú polyesterom na báze high-tech polyvinylchloridu.

Hlavné výhody hydroizolačnej fólie Sika sú:

  • vynikajúca odolnosť proti starnutiu
  • vysoká odolnosť proti krupobitiu a poveternostným vplyvom
  • vysoká odolnosť voči mechanickému poškodeniu
  • vynikajúca pružnosť
  • paropriepustnosť
  • výborná zvariteľnosť
  • recyklovateľnosť

Hodnotenie realizácie haly Ellipse

"Pri výbere dodávateľa na výstavbu firemnej budovy sme veľmi váhali, ktorú z oslovených spoločností si vybrať. Nakoniec sme sa rozhodli pre spoločnosť Unihal, čo pri spätnom pohľade považujeme za veľmi dobré rozhodnutie. Napriek tomu, že ide o pomerne mladú firmu, prístup a profesionalita boli na veľmi dobrej úrovni. Samozrejme, počas výstavby sa vyskytli problémy, ale vždy sme spoločne dokázali nájsť riešenie na ich odstránenie. Spoločnosť Unihal by som bez váhania odporučil aj ostatným záujemcom o tento typ výstavby."

Petr Neumann, investor