Moderný sklad so zariadeniami Impar Sublimace

Pre súkromného investora sme dokončili a odovzdali modernú a dizajnovo zaujímavú administratívno-skladovú halu v Pardubiciach.

Investor Impar Sublimace a.s.
Adresa Pardubice
Typ haly Skladové, Administratívne, predajné
Farba Antracitová, Červená
Rok 2022

Technické riešenie sublimačného skladu Impar

Budova je navrhnutá ako jednopodlažná dvojtraktová hala s nosnou oceľovou konštrukciou. Pôdorysný rozmer stavby je 29,84x50,04 vrátane opláštenia.

Osové rozpätie priečnych väzieb je 14,635 m. Priečne väzby sú rozmiestnené v moduloch 6,05 m a 6,3 m.

Oceľová konštrukcia je ukotvená k základom na úrovni -0,2 m. Atika po obvode haly je na úrovni +4,72 m.

Ide o rámový typ konštrukcie s kĺbovo kotvenými stĺpmi.

Konštrukcia je zložená z valcovaných profilov IPE a HEA, vystužených systémom rúrok a tyčí.

Oceľová konštrukcia je navrhnutá s požiarnou odolnosťou R15.

Izolácia a zateplenie oceľovej konštrukcie haly

Montovaná hala je v časti stien zateplená izoláciou zo sendvičových panelov Kingspan KS 1150TL s hrúbkou 120 mm v antracitovo-červenej farebnej kombinácii s penovou izoláciou IPN.

Strecha je zateplená skladaným strešným plášťom - hydroizolačnou PVC fóliou, separačnou tkaninou zo sklených vlákien, tepelnou izoláciou z polystyrénu a nosným trapézovým plechom.

Prístavby a otvory v hale

Montovaná skladová hala je dokonale presvetlená plastovými okennými a dvernými systémami. V hale boli nainštalované tri priemyselné sekcionálne brány GFA s elektrickým pohonom.

Dispozícia sublimačnej haly Impar

Prefabrikovaná hala je rozvrhnutá na niekoľko častí. Sklad, dielňa, expedícia, tlačiareň, kancelárie a sociálne zariadenia spoločnosti. Všetky priestory sú oddelené priečkami a prepojené vnútornou chodbou.