logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Luxusný autoservis Richter Turnov


Táto reprezentatívna štýlová garáž postavená v roku 2016 je príkladom úspešného spojenia praktického a dizajnového štýlu montovaných oceľových hál v praxi.

Hale dominuje predná presklená fasáda vstupnej recepcie prepojená so zadnou pracovnou časťou garáže. Hala je navrhnutá v modernom a farebne vyváženom štýle s dôrazom na každý detail v hale.

Podrobnosti

Investor Autoservis Richter
Adresa Turnov/Paceřice
Typ haly Autosalóny, servisy, autoumyvárne
Rozmer (m) 15x40x5
Farba Antracitová
Rok 2016
Dopytová hala Chcem sa opýtať

Architektonické návrhy a konštrukčné riešenia

Prioritou montovaného autoservisu bolo nielen funkčné a ekonomické riešenie haly, ale predovšetkým dôraz na kvalitné architektonické riešenie, štýlové a moderné a farebne vyvážené stvárnenie haly a dôraz na precízne zakomponovanie všetkých detailov haly a vnútorného vybavenia, ktoré by mali korešpondovať s dizajnom celého autoservisu.

Z nášho návrhu mal investor k dispozícii niekoľko základných variantov architektonických vizualizácií hál, ktoré boli ďalej rozpracované.

Investor si vybral tmavý variant v antracitovej farbe v kombinácii s imitáciou hliníka na sklenených výkladoch.

Táto farebná kombinácia je vhodná najmä pre všetky typy autoservisov, ako aj pre väčšinu reprezentatívnych autosalónov.

Dispozícia a dizajn autosalónu

Montovaná hala bola navrhnutá ako jeden celok oceľovej rámovej konštrukcie 15x40x5 rozdelený na vstupnú recepciu a zadnú pracovnú časť autoservisu. Administratívna časť je doplnená o sociálne zariadenia, kuchynku, šatňu a technickú miestnosť.

Predná administratívna hala je presvetlená čelnou presklenou fasádou a od sociálnych a technických miestností je oddelená murovanými priečkami. Administratívna hala je od garáže oddelená sendvičovou panelovou priečkou a s garážou je prepojená priechodnými dverami a vizuálne aj pásom plastových okien za recepciou.

Garáž je riešená viac technicky a je dokonale prispôsobená potrebám investora, je rozdelená na tri časti priečkami zo sendvičových panelov.

Podlaha autoservisu je z drôkobetónu, čo je najvhodnejšie riešenie pre tieto objekty. V podlahe sú umiestnené otvory na inštaláciu zariadení autoservisu.

Hala je osvetlená LED žiarivkami, ktoré sú umiestnené na jednotlivých rámoch a medzi nimi.

Vykurovanie v podlahe je vedené tepelným čerpadlom. Opláštenie strechy a stien je z polyuretánových sendvičových panelov, ktoré majú vynikajúce tepelné vlastnosti.

Sendvičové panely sú vynikajúcim materiálom na opláštenie autoservisov a priemyselných hál - ľahko sa inštalujú, ľahko sa udržiavajú a sú odolné. Pre garáž Richter sme použili 10 cm hrubý panel so skrytým spojom, obojstranne natretý polyesterovou farbou a mikroprofilom a antracitovou farbou RAL 7016. Antracitová farba bola použitá aj na klampiarske detaily haly.

Osvetlenie garáže

Prefabrikovanému autoservisu dominuje predná presklená fasáda z plastových dielcov v imitácii hliníka, ktorá dodáva celej hale luxusný vzhľad.

Presklený výklad je doplnený vstupnými dverami do recepcie.

Autoservis je doplnený 6ks sekcionálnych brán s priemyselným pohonom v rozmere 3x3,5m so 4 presklenými časťami.

V zadnej časti boli osadené pásy plastových okien 5x1m, ktoré spolu s LED žiarivkami zabezpečujú dostatok svetla na prácu.

Montovaná oceľová garáž je klasickým príkladom spojenia funkčného a dizajnového štýlu montovaných hál. Montované haly sa dajú prispôsobiť požiadavkám zákazníka, v tom najlepšom štýle a za veľmi výhodné ceny v porovnaní s murovanými stavbami.

Hodnotenie haly Richter Turnov

Veľká spokojnosť! Pavel Richter, investor