logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Autosalón luxusných vozidiel Peugeot


V priemyselnej zóne Pražská-Hlaváčova v Pardubiciach vyrástol nový luxusný moderný montovaný autosalón Peugeot priamo pri hlavnej ceste smerom na Hradec Králové. Základným prvkom haly je oceľ a sklo.

Podrobnosti

Investor Kopecký s.r.o.
Adresa Pardubice
Typ haly Autosalóny, servisy, autoumyvárne
Rozmer (m) 61,20x72,75x 10,65
Farba Biela, Strieborná, Antracitová
Rok 2020
Dopytová hala Chcem sa opýtať

Výstavba montovaných hál

Primárnu oceľovú konštrukciu tvorí železobetónová konštrukcia, ktorú pre investora vyrobil externý dodávateľ. Sekundárnu oceľovú konštrukciu vyrobila naša spoločnosť Unihal.

Rozloženie haly

Prefabrikovanej hale dominuje presklená stenová fasáda a hliníkové okná v antracitovo sivej farbe RAL 7016. Luxusný autosalón sa skladá z dvoch hlavných častí:

V prednej časti sa nachádza presklený showroom rozdelený recepciou automobilov na Peugeot, ktorý je vo svetlomodrej farbe RAL 5012, a BMW, ktorý nesie bielu farbu RAL 9010. Medzi týmito dvoma showroomami je príjem vozidiel do servisu. V oboch showroomoch je podlaha z oceľovej konštrukcie, kde sa nachádzajú kancelárie zamestnancov.

V zadnej časti sa nachádza servisná zóna s kapacitou 16 parkovacích miest, ktorej súčasťou je aj sklad pneumatík na poschodí. Servisná zóna je vybavená aj skladom, lakovňou a autoumyvárňou. Zadné priestory sú v striebornej farbe RAL 9006

Opláštenie haly

Na opláštenie montovanej haly boli použité sendvičové panely Kingspan NF QuadCore s hrúbkou 150 mm, penou a požiarnou odolnosťou 15 min. Strechu haly tvoria panely CombiRoof s hrúbkou 280 mm a odolnosťou 30DP1.

Strecha montovanej autosalóny má 12 kupolovitých svetlíkov s rozmermi 30,2 m x 41 m. Hlavný servisný priestor je osvetlený veľkým svetlíkom s rozmermi 3x40 m so senzorovými a dažďovými otvormi. Na montovanej hale je spolu 17 dverí rôznych veľkostí, väčšinou s presklenými časťami s prerušeným tepelným mostom.

Najvýraznejším prvkom budovy sú zasklené fasády na showroomoch s automatickými vstupmi, v prípade Peugeotu navyše doplnené alubondovým ornamentálnym rámom.

Prístrešok pre autá

Takzvaný carport slúži na predaj automobilov, kde si zákazník prevezme vozidlo. Prístrešok pre autá má rozmery 7x30 m, výšku 5,7. Dominantným prvkom je alubondové obloženie stĺpov a strešná konštrukcia v pohľadových častiach.

Hodnotenie haly Kopecký

Maximálna spokojnosť, profesionálne správanie. Miroslav Kopecký, investor