Administratívno servisná oceľová hala Mitrenga Střítež

Na jeseň 2018 bola vybudovaná prístavba administratívnej a servisnej haly pre spoločnosť Mitrenga a.s. Hala slúži ako zázemie pre príjem objednávok, zázemie pre servisných technikov a hlavne ako servis pre traktory a stroje rôznych značiek.

Investor MItrenga a.s.
Adresa Střítež u Třince
Typ haly Administratívne, predajné, Autosalóny, servisy, autoumyvárne
Farba Strieborná, Červená
Rok 2018

Spoločnosť Mitrenga a.s. sa zaoberá predajom poľnohospodárskej, dopravnej a komunálnej techniky, náhradných dielov a servisom strojov. Zabezpečuje aj záručné a následné opravy traktorov Zetor, Valtra, Kubota, ktorých predala viac ako 600 kusov. Predchádzajúce prevádzky nevyhovovali novým trendom v oblasti kvality aj ekonomickej prevádzky.

Usporiadanie haly

Montovaná hala mala niekoľko koncepcií, ktoré sa neustále menili vzhľadom na potreby prevádzok. Samotný servis zaznamenal niekoľko zmien, predovšetkým dôraz na osvetlenie haly oproti prehrievaniu haly v letnom období, čo predchádzajúca hala nespĺňala. Na strechu sa použil nadrozmerný panel s hrúbkou 160 mm, steny s hrúbkou 120 mm a dvere s hrúbkou 60 mm. Hala je navrhnutá tak, aby sa dala predĺžiť na dĺžku vždy o modul 6 m. Hala je od zvyšku prevádzky oddelená protipožiarnou stenou a na stene je osadený požiarny rebrík.

Konštrukčné riešenie

Oceľová hala má rozmery 15 m šírka x 13 m dĺžka, hala je navrhnutá s protisvahom, kde v najvyššej časti je kancelársky priestor 5x13 m s podlahou. Oceľová konštrukcia haly je navrhnutá v rámovej konštrukcii s IPE profilmi s kĺbovým typom kotvenia do základov, čo bolo dôležité vzhľadom na zlé základové pomery konštrukcie haly. Väzníky a strop haly sú navrhnuté systémom METSEC. Oceľová konštrukcia podlažia je doplnená Tr doskou, ktorá tvorí stratené debnenie. Tento systém uľahčuje a urýchľuje proces betonáže podlahy haly. Služba zahŕňa konštrukčný návrh oceľovej konštrukcie a samotnú prípravu konštrukcie pre mačku (navijak) na zdvíhanie bremien s hmotnosťou 1 t.

Opláštenie haly

Servisná časť haly s rozmermi 10x13 m je od administratívnej časti haly oddelená priečkou z minerálnych sendvičových panelov s požiarnou odolnosťou EI15DP1. Strecha haly je opláštená 160 mm hrubými PUR panelmi s U=0,14(W/m2K) s požiadavkou EW 15DP3, sklon strechy haly je minimálne 4°, čo je sklon, ktorý je ešte prípustný pre sendvičové panely. Stena oceľovej haly je opláštená 120 mm hrubými PIR panelmi s U=0,18(W/m2K) s požiadavkou na požiarnu odolnosť EW 30DP3.

Výplne otvorov a farebné riešenie

Oceľová hala je riešená rovnako ako predchádzajúca budova z roku 2013, ide o kombináciu striebornej RAL 9006 a červenej RAL 3000. Dvere do haly sú štandardne hrubé 60 mm, so zasklením (3-sklo) a prerušeným tepelným mostom. Dvere majú rozmery 4,0x4,2 m vo farbe RAL 3000. Okná sú tiež v RAL 3000, dominantou montovanej haly je zasklená rohová zostava. Dvere sú z dôvodu odolnosti a funkčnosti navrhnuté v hliníkovom prevedení a sú vybavené panikovým zámkom.

Hodnotenie haly Mitrenga

Šikovní chlapci Ing. Alois Mitrenga, jednatel