Administratívna a skladová hala LUCO klima

Montovaná hala s prednou dvojpodlažnou administratívnou budovou sa realizovala v lete 2016 pre súkromnú spoločnosť LUCO klima z Míškovíc pri Holešove. Investorovi sme vďaka vizualizácii navrhli niekoľko možností opláštenia, ale nakoniec zvíťazila kombinácia striebornej farby s modrými pruhmi.

Investor LUCO klima s.r.o.
Adresa Míškovice okr. Kroměříž
Typ haly Skladové, Administratívne, predajné
Farba Strieborná, Modrá
Rok 2016

dispozícia montovanej haly luco klima

Montovaná administratívna a skladová hala slúži ako zázemie pre spoločnosť LUCO klima. Predná dvojpodlažná časť haly slúži ako administratívne zázemie spoločnosti, zadná časť je skladom komponentov investora, ktoré sa využívajú na vykurovanie a rekuperáciu priemyselných objektov.

Hala má rozmery 12x30m, dvojpodlažná administratívna časť sa nachádza v prvých moduloch na prízemí na ploche 6x12m a na poschodí na ploche 12x12m. Na prízemí sa nachádza šatňa a srpchy s WC a zasadačka, na prvom poschodí sú kancelárie a WC s kuchynkou.

Dizajn haly

Montovanú halu tvorí oceľová rámová konštrukcia. Oceľová konštrukcia je rozdelená na päť modulov s dĺžkou šesť metrov každý. Prvý a druhý modul sú na dvoch podlažiach z primárnej oceľovej konštrukcie z profilov IPN, UPN. Strechu dopĺňajú priehradové väzníky METSEC Z. Konštrukciu podlažia tvorí M-nosník, na ktorom je namontovaný nosný trapézový plech slúžiaci ako podklad pre betónovú podlahu, na ktorej je vyliaty betón v hrúbke 80 mm, pričom poslednú vrstvu tvorí marmoleum.

Predná dvojpodlažná administratívna časť dosahuje odkvapovú výšku 6,3 metra a v hornej časti 7,0 metra. Výška prízemia je 3 metre. Administratívna časť je v štíte presvetlená veľkým !"francúzskym" oknom a pásom okien.

Priľahlá skladová hala je prepojená s administratívnou halou cez výstavnú miestnosť a má pôdorys 12x30 metrov. Skladová hala má výšku 3,3 metra pri odkvape a 4,0 metra vo vrchole - ponúka dostatočný manipulačný priestor vzhľadom na účel haly. V skladovej hale boli nainštalované dve sekcionálne brány s rozmermi 2,6 × 2,5 m a 2,6 × 2,7 m bez presklenia so štandardným kovaním, impulzným ovládaním, optobránou a elektrickým priemyselným pohonom GFA/380 V. Hala je dostatočne osvetlená systémom pásových plastových okien, ktoré sa čiastočne otvárajú.

Hlavný vstup do budovy zabezpečujú dvoje bočné presklené plastové dvere, jedny do administratívnej časti, druhé do skladovej časti.

Zateplenie montovanej výrobnej haly luco klima

Administratívna oceľová hala je na streche zateplená kvalitným sendvičovým panelom českej výroby s hrúbkou izolácie 120 mm U=0,172 (W/m2K). Panel má požiarnu odolnosť REI 15 DP3 v obľúbenej striebornej farbe RAL 9006, trapézový/miniboxový profil, izolačným materiálom panelu je IPN pena s výbornými tepelno-technickými a protipožiarnymi vlastnosťami. Na skladovej časti sa na streche použil panel s hrúbkou 100 mm a súčiniteľom prechodu tepla U=0,213 (W/m2K).

Bočné opláštenie haly bolo inštalované v hrúbke 100 mm, požiarna odolnosť panelov je EW/EI 30/15 DP3. Farba opláštenia je zhodná so strechou haly - RAL 9006. Profilácia panelov v exteriéri je Micro.

Montovanú halu dopĺňa na opláštení modrá firemná farba RAL 5010. Výplne otvorov sú z exteriéru v striebornej farbe - okná, dvere a brány.

Požiarna odolnosť montovanej haly luco klima

Montovaná hala má požiarnu odolnosť 15 minút. Oceľová konštrukcia je podľa eurokódov na hale vrátane stropu odolná R15 z dôvodu krátkych zón úniku.

Stropná konštrukcia je obložená sadrokartónom na R15, oceľové stĺpy a prestupy sú nadimenzované na R15 bez potreby požiarneho obkladu SDK (sadrokartón).

Administratívna a skladová hala LUCO klima