logo Unihal

Univerzálne montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Administratívna a skladová hala BL Prenájom


Na jar 2017 sme postavili elegantnú a vizuálne veľmi dobrú administratívnu a skladovú halu pre investora, ktorý ju bude prenajímať ďalším spoločnostiam.

Podrobnosti

Investor BL RENT s.r.o.
Adresa Trnava
Typ haly
Rozmer (m) 22x59x8
Farba
Rok 2017
Dopytová hala Chcem sa opýtať

Vizualizácia a usporiadanie montovanej haly

Realizácii montovanej priemyselnej haly predchádzala dôkladná prípravná fáza vrátane vytvorenia vizualizácií montovanej budovy. Vizualizácie haly vytvoril projektant investora v kombinácii bielej a antracitovej farby. Nakoniec padlo rozhodnutie rozdeliť oceľovú halu pozdĺžne na vybrané farby a držať sa farieb výplní okien v antracitovej a dverí v bielej.

Montovaná hala je rozdelená na niekoľko častí. Predná časť haly na 1. poschodí je určená na administratívne účely, prízemie ako obchody. Za touto časťou je potom hala rozdelená na ďalšie skladové časti a posledná časť je kancelária a dielňa pre obchodné účely investora.

Oceľová konštrukcia haly

Oceľová konštrukcia haly BL RENT je rámového typu so sklonom 2° a konštrukcia je natretá sivobielym náterom RAL 9002 s povrchovou úpravou 100my. Prednú časť budovy tvorí primárna oceľová konštrukcia z IPE profilov na poschodie, stropy sú zo systému METSEC. Hala má spôsob kotvenia do pätiek kĺbového typu. Prístup do oboch podlaží haly zabezpečuje oceľové schodisko.

Opláštenie montovanej haly

Oceľová konštrukcia je na stenách opláštená 100 mm hrubými izolačnými sendvičovými panelmi v bielej farbe RAL 9010 a antracitovej farbe RAL 7016, s PIR penou vo vnútri izolácie. Profil panelov bol zvolený ako Micro. Strešný plášť je skladaný typu Combiroof s požiarnou odolnosťou REI 30 DP1. Skladba strechy haly je nasledovná: nosný trapézový plech 160/250/0,75 lakovaný, parozábrana, tepelná izolácia (2x30mm minerálna vlna+80mm EPS100S+60mm EPS100S), geotextília a fólia Sika 1,5mm s požiarnou odolnosťou Broof t3. Celkový tepelný odpor strechy je U=0,188 (W/m2K), stien U=0,22 (W/m2K). Priečky v montovanej hale sú zo sendvičových panelov s PIR penou hrúbky 80 mm.

V hale sa nachádza niekoľko priemyselných sekcionálnych brán s rozmermi 3,6 × 3,25 m a vzadu brána s impulzným ovládaním s rozmermi 5,1 × 3,2 m. Niektoré brány majú integrovaný vstup.

Prednej kancelárii dominuje sklenená dizajnová strecha na nerezových tyčiach. Nad dverami je oceľová strieška s rozmermi 1,2x6,0 m, ktorá sa zvažuje smerom do haly a je napojená na vnútorné hlavné zvody dažďovej vody.

Odvodnenie strechy a prístreškov nad bránami je zabezpečené vnútornými zvodmi, ktoré sú zvedené do 40 m vrtu, aby sa dažďová voda zadržala v krajine.

Interiér nájomnej haly BL

Základnými prvkami interiéru haly Bl rent budú klasické materiály používané v montovaných stavbách, oceľ, sklo, betón a SDK priečky. Predná kancelárska časť haly na prízemí je rozdelená na dva obchody, priečky budú čiastočne presklené. Z centrálneho vstupu vedie chodba k schodisku na 1. NP, kde sa nachádza administratívne zázemie pre celú halu.

Samotný sklad je pripravený na rozdelenie na 4 rovnaké časti, ktoré by si investor mohol prenajať samostatne. Jednu z týchto sekcií už má pre svoje zázemie, kde bude mať kanceláriu a dielňu pre svoje obchodné aktivity. V zadnej časti má investor k dispozícii ďalšie skladové podlažie.

Hodnotenie haly BL Rent

Spokojnosť s priebehom výstavby. Bronislav Lopatka, investor